Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti melyik íróeszközt preferálj...

Ti melyik íróeszközt preferáljátok a legjobban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mivel szerettek írni? Megragadtatok a ceruzánál vagy esetleg van itt valaki aki rotringgal szokott írni vagy a többségnek tök mindegy és amelyik toll a kezébe esik..

Ha nem az utóbbi típus vagy, akkor leírod melyik íróeszköz a favoritod? Értem úgy, hogy pl. a Zebrának a 301-es szériája elég híres szerintem, sokan használják kifejezetten a golyóstollas tagját.

Én egyébként nem igazán szeretem a tollakat, a füzetemben grafittal van írva a legtöbb dolog, s csak ha dolgozatra kerül a sor akkor kerül tintás eszköz a kezembe. Talán azért nem szeretem, mert én amolyan "radírozgatós" vagyok, tollnál nincs meg az olyan olyan egyszerű javítási lehetőség, csak mindenféle lefestőkkel.



2013. dec. 6. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lúdtoll... Viccet félretéve golyóstollal szoktam írni. Legjobban azokat a fajtáit szeretem, amik picit zselésebben vagyis nem kell rányomni a papírra, mégis gördülékenyen megy az írás. Viszont ennek a fajtának is csak a vékony változatát, 0.5-től ne legyen nagyobb.
2013. dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Golyóstoll vagy billentyűzet.
2013. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 intrepid ***** válasza:
73%
Ceruza. 6B-s, elég nehéz megvenni, nem mindenhol kapni, jó drága is, nem is fogadják el mindenhol, viszont mindenütt működik. A történetet nem tudom hallottad-e már, - hogy a nagytudású NASA milliókat elköltött űrben használható golyóstoll kifejlesztésére, Iván meg egyszerűen ceruzát használt.
2013. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez egy urban legend.
2013. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én töltőceruzát használok (nem rotring, más márka). Van rendes ceruzám is, néha ahhoz van kedvem. Tollal nagyon nem szeretek írni, mert zavar, hogy nem lehet kiradírozni. Szerencsére nálunk a dolgozatokat se kell mindet tollal írni (a kiscsoportos nehezebb matematikai tárgyaknál nem kell, és éppen ott a fontos). Tollal írandó dolgozatokra is mindig viszek ceruzát, mert ha toll van a kezemben vagy nincs radírom, képtelen vagyok gondolkodni.
2013. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Golyóstollal szeretek írni. Abból is a vastag betétessel. Sokkal könnyebben siklik a papíron, mint a ceruza. Ha sokat kell írni, kevésbé fárasztó. Meg szebben is írok vele, mert nem kell annyira "eröltetni". A vastag betéteset meg azért szeretem, mert merev maga a betét, így a hegye nem hajlamos elhajlani, nem ruganyos.

Rajzolni, főleg műszaki jellegű rajzokat pedig inkább ceruzával szeretek.

2013. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat!:) Úgy látom senki nem válaszolt a kérdésemnek arra a részére, hogy pontosan megnevezve melyik íróeszköze a kedvence(főleg a minőségibb termékekre gondolok), de lehet kicsit félreérthető is volt.

Egyébként én most akarok majd venni egy új rotringot(a rotring név alatt én nem a márkát értettem és most sem azt értem, a töltőceruza név nem jutott eszembe; a Schneidernek a graffix 0.5-öse nagyon megtetszett egy olyat szeretnék beszerezni). [Remélem ugyanarra gondolunk töltőceruza név alatt]

Amúgy halottam a sztorit(3-as válaszoló).

2013. dec. 6. 23:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor, hogy erre a kérdésedre is válaszoljak:

Nem szoktam direkt márkás tollakat venni. Rendezvényeken annyi reklámtollat osztogatnak, hogy szinte sosem kellett vennem. És sokszor nagyon jó minőségű (például precíz, finoman működő fém toll gyönyörű festéssel) tollakat is osztogatnak. Ezek általában rendelésre készülnek, így nincs külön márkájuk. De van néhány, amin csak annyi szerepel, hogy "swiss made". Tudom, hogy ez nem márka, de valahogy ezek a legjobb tollaim. Egyszer vettem egy Rotring (mint márka) tollat. Jó volt, de semmi extra. Sajnos egyszer kölcsön adtam valakinek. Azóta se kaptam vissza...

Összességében, amég ilyen minődégi és szép tollakat kapok ingyen, nem fogok 2000 Forintért venni.

2013. dec. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Legjobban Rotringgal szeretek írni. De nem praktikus, mert nem lehet jól fénymásolni (nem látszik rendesen), elmaszatolódik, nem lehet rendesen kiemelgetni.

Úgyhogy marad a golyóstoll. Parker tollat ill. tollbetétet használok, nekem az bevált.

De szeretem a jó vastagon fogó reklámtollakat is:D

Régen azt szerettem, ha minél vékonyabban fogott egy toll, de most már inkább a vastagabbakat szeretem.

2013. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem, szerintetek van lényeges különbség a 0.5 és a 0.7 mm -es rotring között? Illetve töltőceruza vagy nyomósiron; most már teljesen belezavarodtam, hogy sok ember e megnevezéseket ugyanarra a célra használja? Ha nem eláruljátok a különbséget?
2013. dec. 7. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!