Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 20 éves lány 8 általánossal,...

20 éves lány 8 általánossal, tudásvággyal, de nulla idővel. Szeretném a tanácsotokat kérni. Ki mit tenne a helyemben?

Figyelt kérdés

Békéscsabán kezdtem el középiskolai tanulmányaimat egy elitnek számító gimnáziumban. Egy évvel később csapódtam az osztályhoz, és sajnos nem sikerült a beilleszkedés (23-an kezdték az osztályt, 16-an érettségiztek le, mert 7 ember, velem együtt elmenekült abból az osztályból, 2 ember pszichiátrián végezte miattuk, most egyetemisták...)

15 éves koromtól dolgozom mindenféle munkába belekóstoltam már, akár nehéz fizikai, akár szellemi, ezért (is) az utolsó évemet magántanulóként folytattam tovább (gondoltam könnyebb lesz). Ekkor kezdődtek csak a gondok... Az osztálytársaimtól semmilyen segítséget nem kaptam, a tablóra azt mondták, hogy nem mehetek fényképezkedni, és ahelyett, hogy legalább osztályfőnök segített volna, a többieket támogatta ebben. Ezután a szalagavatóról is ki akartak volna zárni, pedig minden vágyam az volt, így megoldottam egy másik osztállyal. A szalagavató után felköltöztem Pestre, mert párom is itt tanul, és ekkor adódott egy lehetőség is barátnőmmel összeköltözni. Jelenleg ott tartok, hogy elkezdtem egy esti iskolát, de a Tescoban dolgozom, így semmi időm bejárni, és ha igazolást is kérnék, már meghaladná a maximálisan igazolható óraszámot. Otthagyni viszont nem szeretném, mert ez legalább biztos munka. Inkább át kellene iratkoznom egy nappalira, és diákmunkát csinálni, vagy....ti mit tennétek a helyemben? Nagyon elkeserít, hogy mindig is jó tanulmányi eredményem volt, tanulni is szeretnék nagyon, de olyan kevés a lehetőség... Félek, hogy nappalin kinéznek a korom miatt, és a sok fizetnivalót sem győzném. Kérlek segítsetek tanáccsal, mert nem tudom mit tehetnék :'(



2013. dec. 17. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt szalagavatód, de nem érettségiztél le?
2013. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, mert az osztállyal ugyan csúnyán elfajult a helyzet, de a szalagavatón részt szerettem volna venni. Mint mondottam, senki sem segített a felkészülésben. Nélkülük is sikerült egy ideig, de utána elég mély depresszióba estem vissza.... A magántanulóskodást pedig egy 16 órás munka mellett csináltam.
2013. dec. 18. 00:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy is leérettségizhetsz, hogy nem rendelkezel tanulói jogviszonnyal.


[link]

2013. dec. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de itt nem feltétel a 12. osztály megléte? mindenhol azt olvasom, hogy az...
2013. dec. 18. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Változatlan az a szabály, amely értelmében azoknak a vizsgázóknak, akik rendes érettségi vizsgára jelentkeztek, ám a

középiskola utolsó évfolyamán valamely tantárgyból elégtelen osztályzatot kaptak, és így nem fejezték be a

középiskolai tanulmányaikat, elırehozott vizsgává minısíthetı át a többi vizsgájuk, a vizsgatárgytól függetlenül

(azaz nem csak a magyarországi középiskolában tanított nyelvek és az informatika vizsgák).

[link]


Az a kérdés, hogy buktál-e egy tárgyból, amellett hogy végig jártad a 12. osztályt,vagy egyáltalán nem mentél el az osztályozó vizsgákra.

Ha az utóbbi, akkor én helyedben levelezőn tanulnék, elmennék az osztályozó vizsgákra és májusban leérettségiznék.

2013. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem buktam semmiből, de bizonyítvány alapján csak a 11. osztályom van meg. A 12-et kb fél évig jártam, utána abbahagytam. Levelezőre én is gondoltam, de kétlem, hogy megtudnám csinálni az osztályozókat....

Én azt az alternatívát választanám, amit az előző hozzászóló küldött, csak októberben, mert most nincs felesleges 60 ezrem. Ha meg kell hozzá a 12. osztály is...akkor már tényleg nem tudom....de marha nagy szívás, hogy azért, mert a szüleim nem tudtak/tudnak anyagilag támogatni, és mert rossz közegben voltam, halaszthatok x évet, míg meglesz egy érettségi....hát marhajó...

2013. dec. 18. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!