Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a legfontosabb kísérletek,...

Mik a legfontosabb kísérletek, tanulmányok a pénzzel ösztönzött tanulásról?

Figyelt kérdés
Mindenféle korosztállyal és tanulási szinttel kapcsolatban érdekelne a dolog. Arra lennék kíváncsi, mik ennek a határai, lehet-e eredményes valamilyen szituációban vagy bizonyos típusú embereknél, milyen konkrét példái vannak, hogyan változik a tanulók hozzáállása, motivációja az ösztöndíj nagysága függvényében stb.

2013. dec. 20. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tudományos elemzésekre vágysz, akkor miért a gyakorikérdésekre jössz, és miért nem nézed meg a kapcsolódó publikációkat és oktatási szaklapokat?
2013. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valamifajta összefoglaló vagy áttekintő válaszra számítok, egy-két hivatkozással, ami biztos kiindulópont, esetleg valaki olyantól, aki mondjuk tanult is róla. Vagy éppen egy jó anekdotára. Volt már, hogy elkezdtem kutakodni egy témában, de nem tudom

1. mik és kik a megbízható források,

2. nincs időm szakcikkeket végigolvasni és jegyzetelni.

3. nehezen koncentrálok egy ilyen feladatra, könnyen elkalandozok más irányba, elmegy az időm

4. néha valaki egy-két mondatban rá tud tapintani a dolog lényegére


De lehet, hogy igazad van annyiban, hogy nem itt kéne feltenni a kérdést, mert tudományos oldalon nem elég számos a gyakorikérdések közönsége. De a kérdésfeltevés sztem lehet hatékony tanulási mód, kaptam már jó és hasznos válaszokat itt.

2013. dec. 21. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, én sajnos nem tudok sokat a témáról. Pár kapcsolódó kutatásról hallottam, például, hogy a környezettudatossághoz kapcsolódó dolgokban (pl szelektív gyűjtés) sokkal jobban teljesített az, akinek belső motivációja volt, mint aki pénzt kapott érte. Egészséges életmód témakörben (pl. elmész-e ma kondizni?) nagyon nagy motiváció a pénz, főleg a negatív összegek kilátásba helyezése (pl. ahányszor el kellene menned kondizni, de nem teszed, fizetsz 1000 forintot). Oktatási témában nem hallottam pénzügyi ösztönzőkről, szerintem nem egy elterjedt gyakorlat. Ami van, az szintén negatív (bukott kreditek utáni fizetés - BME) de ez engem például nem motivál.
2013. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak ehhez hasonló tanulmányok , kísérletek , de általában az eredmény az , hogy a külső jutalom motiváció romboló. Én egy dolgozatot írtam ,ezzel kapcsolatban.

Cordova, I. D.; Lepper R. M. (1996): Intrinsic motivation and the process of learning: beneficial effects of contextualization, personalization, and choice.


Eisenberger, R. Armeli, S. Preatz,J.(1998)Can the Promise of Reward Increase Creativity?


Eisenberger, R. (1992): Learned industriousness.


Fisher, R. (1999a): Hogyan tanítsuk gyermekeinket gondolkodni?

Ezeket a kutatásokat használtam fel, keress rá és olvass bele. Remélem tudtam segíteni :)

2013. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tudtál! Köszönöm!
2013. dec. 24. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!