Kifizessem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A titkárnők a suliban elrontották a diák igénylésemet, így ez nem indult el, így most nincs diákom, és nem tudnak kiállítani 24.-e utánra nekem ideiglenes diákigazolványt.

Én 24.-e után utaznék vissza vidékről Budapestre.

Vagy kifizetem a teljes díjat, vagy megbüntetnek, viszont nem az én hibámból alakult így a helyzet.

Tudok valamit csinálni, hogy ne nekem kelljen többletet fizetnem?



2013. dec. 23. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem múltál el 26 éves, akkor használhatod a 26 év alattiak kedvezményét, ami 33% az ünnepek alatt végig. A diákigazolvánnyal most semmit sem tudsz csinálni. Bár azt nem értem miért nem tudtak egy ideiglenest kiállítani. Kb 5 perc.
2013. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos nem az ünnepek alatt, hanem hétköznap utaznék vissza.ideiglenest meg a rendszerük nem engedett, csak akkor enged elvileg, ha van elindított diákigazolvány igénylés.az meg ugye nincs, mivel én befizettem, de ők nem kezdték el intézni...
2013. dec. 23. 23:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon fiatalnak tűnsz, nagy valószínűséggel nem fogják kérni a diákot (bár vannak olyan ellenőrök, akik még akkor is elkérik, ha egyértelmű...).


Ha nem töltötted be még a 16. életévedet, akkor még tanköteles vagy, így a személyiddel tudod igazolni a korod (igaz ez törvényileg nem támasztja alá azt, hogy te tényleg jársz iskolába, de az ellenőr meggyőzésében sokat segíthet).


Ha még otthon vagy, vigyél magaddal egy pár tankönyvet, füzetet, ezzel is mutatva, hogy te tényleg iskolás vagy.


Még elmondod a történeted, és akkor már szinte biztos, hogy nem fog kukacoskodni.

2013. dec. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a titkárnő ráírta a papírra, a történetet, amit ma kiröhögtek a mávosok, és szóltak, h ezért meg fognak büntetni.22 vagyok, és mindig elkérik a diákot, ráadásul 3 órát utazom, így 2 x is ellenőrzi más-más ellenőr
2013. dec. 24. 00:05
 5/6 Grim13 válasza:
én is így jártam bár az én esetemben az történt hogy diákom volt csak nem volt érvényes mivel passzivon voltam előző évben, az lett a vége hogy a titkárnő megvonta a vállát én meg fizettem, de olcsóbb volt mint a büntetés lett volna
2013. dec. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vihetsz tankönyveket, de osztálytársam elfelejtette vinni a diákiját, az ellenőr le akarta szállítani, mivel nem teljes árú jegyet vett. Mutatott neki tankönyveket, igazolványt, (15 volt akkor) semmi haszna nem volt, hívta az apját, csináljon valamit, hogy ne szállítsák le félúton. Ja és télen. Persze az utasok előtt ordibáló ellenőr csak fokozta a szégyenérzetét. Másnap suliban sírva mondta el. Sajnos ilyen az eljárás :( Szóval ne kockáztass!
2013. dec. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!