Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha újraérettségizem, akkor a...

Ha újraérettségizem, akkor a felvi.hu-n pontszámító kalkulátorban az "Érettségi eredmények" részhez, már azt az eredményt kell beírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pl: középszinten érettségiztem már, irodalomból 74%-ra, de most megpróbálom újra emeltszinten, és ha mondjuk az lesz egy 60%, akkor a 74-et már nem kell beírnom, csak a 60%-ot, csak azt kell kijelölni h tanusítvány? Úgymond "semlegessé" válik az a 74%-os középszintű?



2014. jan. 11. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
"Semlegessé" nem válik, ugyanis a pl. nem-duplázós módszer esetében ugyanúgy a korábbi eredményed fog számítani az "érettségi eredmények átlaga" résznél, mert ott csak azokat számolják, amik a bizonyítványba bekerültek, az utólagos tanúsítványt nem. Minden más esetben viszont te döntöd el, melyiket használod - tehát a felvételi tárgy érettségi eredménye résznél rajtad áll, hogy az újat vagy a régit írod be. Ha nagyon rosszul sikerül az emelt, akkor a tanúsítványt ki is dobhatod, soha senkinek nem kell megmutatnod, ha inkább a középszintű eredményt használnád a felvételin és később, ha esetleg rákérdeznek, van-e érettségid (nyilván ilyen eset nem nagyon lesz:D).
2014. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ha jobban sikerül, akkor a felvételnél ezek szerint választhatom, hogy azt nézzék (mármint az emeletet) és ne a középszintűt?

Szóval ha jól értem, lehet akármennyire is pocsék az érettségim, ha kijavítom egy emelttel, akkor azt fogják nézni? (Ha úgy kérem)


Nekem ezek sötét foltok. :D

2014. jan. 11. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, az emeltedet fogják nézni akkor:) De csak a "két felvételi tárgy érettségi eredménye" résznél számít az emelted százalékos eredménye, plusz ugye a többletpontoknál a +50 pont az emeltért.

Ne haragudj, ha megzavartalak az előzővel, szóval csak annyit akartam vele mondani, hogy az összes érettségid átlagába nem számítják bele semmiképpen (de ez csak a nem-duplázós módszernél van), minden más résznél beszámítják az emeltedet, ha azt írod be a felvételin :)

2014. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Áh értem, köszönöm szépen :D


Az e-felviben tudnál segíteni? Ott is vannak sötét foltok nekem.


Az lenne a kérdésem, ha most megvan az érettségim ugye, meg a bizonyítványom is, akkor most ezeket Febr.15ig töltsem fel nekik, majd jelöljem be a vizsgaszándékot, és majd júniusig ha megkapom azt akkor azt is töltsem fel?


De akkor is véglegesítsem a dolgot az e-felvin? Utána is tudom módosítani? Ez a jelentkezés csak arra vonatkozik, hogy én melyik sulit jelöltem meg?

2014. jan. 12. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!