Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen végzettség kell/javasol...

Laborhorror kérdése:

Milyen végzettség kell/javasolt ahhoz hogy az ember látványterveket, showkat csináljon (nem tudom mi a hivatalos neve)? Ilyenekre gondolok mint pl koncerteken füstök, tűzijátékok, lézerek időzítése, összehangolása.

Figyelt kérdés

Gimnazista 0.-os vagyok... Lassan el kell döntenünk hogy melyik szakra megyünk tovább...

Gépész/Elektro/Programozás?

ezek közül melyik adná a legjobb alapokat a kérdésben leírtakhoz?

(Gondolom nem Pista bácsi gyújtogatja időre a gyújtózsinórokat, meg nyitja ki a szelepeket...)



2014. jan. 12. 10:33
 1/3 anonim válasza:

Tüzijátékhoz kell valamilyen vizsga, papír, hogy tisztában vagy a technikával és veszélyeivel, felhasznált anyagokkal, biztonságos kezelésükkel és tárolásukkal.


Szinpadi világításhoz, lézershowhoz nem szükséges ilyen (amennyire én tudom). A kellő ismereteket önszorgalomból is el tudod sajátítani. És mint egy zongoristának sem kell papírt lobogtatni, hogy bizonyítsa tehetségét, hasonlóképp egy színpadi látványtervezőnek sem kell különösebb szakirányú végzettség a vállalkozóvá váláshoz.

2015. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 PyroMágus válasza:

amiket leirtál teljeen mások :)

a show és technika és a tuzijátékok teljesen mások :)

A tuzijátéknál 3 alap képzes van es egy felsobb amit nem is igazán tartanak mert kémia dibloma kel hozza :)

1.raktáros

2.árusito

3.elmukodteto

4.készitö(amibol magyarországon kb három embernek van :) de ebbe most nem mennek bele mert nincs idom :D

2015. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Válaszolva a kérdésed második felére is, szerintem mindhárom szakterület ad megfelelő alapot hozzá. Vagyis ha műszaki beállítottságú vagy, akkor nem lesz nehéz szinpadi fénytechnikát összeállítani, kezelni. Ez jobbára kreativitást igényel. De konkrétan az elektro szak releváns, mert ha részletekbe menően tisztában vagy a szerkezetek működésével és tulajdonságaival, akkor már könnyebb lesz tudatosan tervezni.
2015. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!