Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyes vagy Gyed alatt akkor is...

Gyes vagy Gyed alatt akkor is költségtérítési mentességet kapok, ha már a max államilag finanszírozott féléveim elfogytak?

Figyelt kérdés
Felsőoktatásban lehallgattam már 10 félévet, és még 1 félévem lenne vissza, de ez már költségtérítéses lenne. Ha babám lenne, el tudnám végezni az utolsó félévemet államilag finanszírozottan?
2008. júl. 16. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ezt már megszűntették. Én amikor megyek egyetemre, akkor abban az évben még GYES-en leszek, de azt mondták, hogy csak akkor lesz ingyen, ha államilag finanszírozottra vesznek fel, nem ingyenes már amúgy a GYED-en/GYES-en lévőknek.
2008. júl. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A TO-n nem mondtak semmit? Ez engem is érdekelne.
2008. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sajna ki kell fizesd az utolsó féléved. Ugyan is amikor én kezdtem a fősulit GYED-en 2004-ben utána a 2006/2007-es szeptemberi szemesztertől törölték el a tandíj mentességet. Most már ha tanulni akarsz felsőoktatásban kismamaként akkor kapsz 8 plusz pontot a felvételin. Ennyi.

De azért kérdezz rá a TO-n,hogy lehet-e méltányosságból állami keretet kérni, vagy milyen lehetőségeid vannak, hogy ha más nem olcsóbb legyen.

2008. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ha 2006 decembere előtt már hallgató volt, akkor tandíjmentes lehet. De elég bonyolult a dolog, kérdés a 10 félév is... TO-n megmondják.

De szeptemberig szülsz egy babát? Mert azt hiszem, hogy addigra már gyeden vagy gyesen kéne lenni.

2008. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem elég 2006 előtt hallgatónak lenni, már akkor GYES-en is kell lenni. Máskülönben kell fizetni. Én 2005-ben kezdtem költségtérítéseként, 2007-ben született meg a lányom, így kell fizetnem.
2008. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szemetek ezek...
2008. júl. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!