Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El tudnám egyszerre végezni a...

El tudnám egyszerre végezni a gépész vagy villamosmérnökit és a fizika szakot?

Figyelt kérdés
ha nem akk melyik a jobb,jobban fizet,több rá a kereslet,nehéz az egyetem
2014. febr. 4. 14:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Általában egy embernek nem nagyon menne (persze a felső x% közt biztos vannak olyanok, akiknek menne).


Mindenesetre szerintem nem éri meg.

1) Attól még, hogy villamosmérnök és fizikus leszel nem lesznek sokkal jobbak a lehetőségeid. (Ami fizika tudás kell villamoshoz azt elvárják, hogy a villamos szakon megszerezd, ami meg nem kell azt nem is nagyon fogják nézni)


2) Elvégezni sok mindent el lehet, de lesz-e utána tudásod-e? Olyan sincsen, hogy "tökéletes villamosmérnök" (még ott is szakok vannak, ágazatok és azon belül is csak egy pár témában lesz valaki igazán kiemelkedően jó), na akkor ha még egyszerre fizikával is foglalkozol, akkor csak azt éred el, hogy általános szinten tágabb lesz a tudásod, de nem lesz semmi, amiben igazán jó leszel. Szerintem ha valakinek van ideje két szakot vinni, akkor jobban járna, ha inkább az egyik szakon belül koncentrálna rá egy adott témára. Nem jó, ha túlzottan beszűkült a látókör, de az se ha túlzottan tág. Egy BSc/MSc még elég tág tudást ad.


Szerintem mind a három szakban lehet úgy helyezkedni, hogy jó fizetésed legyen. A gépész és villamos szinte mindig a toplistákon szerepel.


Szerintem egyikkel sem lehet túlzottan félrelőni, de ha akarod viheted őket együtt is, ha tényleg magabiztos vagy a tudásodban. De azért arra is gondolj, hogy 1) nagyon szar lesz összeilleszteni az órarendet (egyet sem olyan könnyű), szinte biztos, hogy nem tudsz bemenni az előadások nagy részére (ami nem feltétlenül olyan borzalmas bár szerintem van amelyik hasznos, de ez emberfüggő) 2) biztos nem fogod tudni hozni ugyanazt a szinten, mint az élboly (ami nem feltétlenül a jegyeden fog meglátszódni) és ez szerintem sokkal nagyobb hatással lesz a lehetséges fizetésdre (negatívan), mint az, hogy két diplomád lesz


+1) Ráérsz még ezen gondolkodni. Egyszerre nem vesznek fel két helyre, szóval válaszd ki mi tetszik a legjobban, járj oda valahány félévet majd akkor megint átgondolatod, hogy akarsz-e menni rá vagy nem.

2014. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!