Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ORVOSISOK! Mi a latin neve...

ORVOSISOK! Mi a latin neve annak az artériának, amit elvágnak és elvérzik az áldozat?

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 22:19
 1/10 Snapette ***** válasza:

Bármelyik artériát ha elvágják, elvérzik az ember. Az artéria egyébként latin név, magyarul ütőér vagy verőér. Az artéria egyebekben pedig a szívtől elvezető nagy verőér.

Ha a mellkasi-hasi érre gondolsz, akkor az az aorta, ha a nyakira, akkor az a iugularis.

2014. febr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem az arteria carotis communis?
2014. febr. 19. 23:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Első áruld már el légyszives, hogy mi a túró az az a. jugularis! Ugyanis már öt éve űzöm az orvosit de rohadtul nem rémlik, hogy lenne nekünk olyanunk. :-D


Kedves kérdező, a carotis communist nehéz elvágni, mert mélyen fut. Amikor valakinek elvágják a nyakát artéria viszonylag ritkán sérül. A VÉNA jugularis viszont igen, ami egyrészt vérzik mint állat, másrészt rajta keresztül nagy mennyiségű levegő áramlik a szívbe ami légembóliát okozhat.

Ha a csuklót nézzük, akkor ott, az artéria radiálist akarja mindenki elkaszálni de soha senkinek nem sikerül, mert rossz helyen vágnak, és rossz irányba, itt is mindig a vénákat kaszálják el, gyakran a kéz fő mozgatóidegének társaságában.

Az az artéria ami könnyen elérhető és szinte biztos hogy meghalsz a sérülésekor az artéria femorális, az alsó végtag legnagyobb artériája, a combon található és viszonylag felületesen fut, mondhatni védtelen.

Persze ezen kívül még sok artéria elkaszálásába el lehet vérezni, de ezek a legismertebbek, amik felületesen futnak.

Remélem csak ismeretbővítő szándékkal kérdezted meg egyébként ezt a dolgot! Az öngyilkosság semmire nem megoldás és pszichiáterhez menni nem szégyen!

Apropó érdemes megnézni a Hannibál című Anthony Hopkins filmet. Ott Dr. Lecter artéria femorális átvágással öli meg egyik áldozatát.

2014. febr. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget :D Most már tudom, merrefelé vágjak.

Na jó, nyugi, csak vicceltem :D Igazából gimis vagyok csak érdekel az anatómia, szerintem orvosira szeretnék majd menni.

2014. febr. 20. 02:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyilván teljesen mindegy, melyik nagyobb artériát kaszálod el, bármelyik esetén el lehet vérezni, maximum az idő változik.

Szóval nincs olyan, hogy az xy artérát kell elvágni, és akkor elvérzel...

2014. febr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Snapette ***** válasza:

Kedves harmadik. Miért volt olyan ismeretlen a iugularis kifejezés, ha négy sorral azután, hogy kijelented, olyan nincs, rögtön azt írod, hogy

"A VÉNA jugularis viszont igen..."

Most tényleg velem van a baj?

2014. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen veled. Te artéria jugularisról beszélsz. Én véna jugularisról. Véna van, artéria nincs.
2014. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Snapette ***** válasza:
Én ERET mondtam, nem artériát, de sebaj.
2014. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha a mellkasi-hasi érre gondolsz, akkor az az aorta, ha a nyakira, akkor az a iugularis."


Azt hittem itt a jugularis előtt álló A az artéria röviden, nem pedig a névelő, pláne, hogy a kérdező artériára volt kíváncsi nem pedig vénára.

2014. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Snapette ***** válasza:
Ja, értem. Névelő volt. A kérdező kérdéséből pedig arra következtettem, hogy nem igazán van tisztába az artéria kifejezéssel, ezért akartam többféle elvágható érre kitérni... :)
2014. febr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!