Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem mentem el egy szavalóverse...

Nem mentem el egy szavalóversenyre, mit mondjak az irodalom tanárnőmnek? :S

Figyelt kérdés
Ma szavalóversenyre kellett volna mennem a tanárnőmmel, de nem mentem.Az osztályomból nagyon sokan mentek, mert a tanárnő 5-öst ígért annak aki megy, én viszont már az elején nem akartam, mert amikor közönség előtt kell szerepelnem akkor lámpalázas leszek.Annak ellenére, hogy én tiltakoztam ellene, a tanárnő rábeszélt, azt mondta hogy tudja hogy tehetséges vagyok és legalább meg kell próbálnom, és nem lesz semmi baj ha nem sikerül.Ráadásul az 1000 forint nevezési díjat is kifizettem, és tegnap estig minden rendben volt, de mikor lefeküdtem, már akkor nagyon ideges voltam hogy holnap elfelejtem a szöveget, vagy kinevetnek vagy történik valami, reggel pedig annyira ideges voltam, hogy patakban folyt rólam a víz az ágyban, úgy döntöttem, hogy meghátrálok és egyszerűen iskolába se mentem.A verseny 10-től kezdődött volna, szóval az utána következő órákról elmehettem volna.Az egyik osztálytársam telefonon is keresett, de nem vettem fel, féltem hogy beleszól a tanárnő vagy valami.Én most tényleg nem tudom mit csináljak, szerintetek? Elmehetnék orvoshoz igazolásért, és beadhatnám hogy annyira lázas voltam hogy nem tudtam menni, de hogy pont pénteken és a verseny napján, a tanárnő biztos nem venné be.Lehet hogy jobb lenne ha elmondanám neki hogy egyszerűen nem volt merszem kiállni az emberek elé?Félek hogy nagyon megharagudna rám és egész évben rossz jegyeket adna.Mit tegyek?Ésszerűbb most hazudni?Az orvosnak is és a tanárnőnek is? :S

2014. febr. 21. 13:29
 1/8 anonim válasza:
Hányadikos vagy?
2014. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
10
2014. febr. 21. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy elmondod nem mersz emberek elé kiállni verset mondani, és ez benned olyan szinten van meg, hogy reggelre már egyszerűen rosszul lettél


rég' volt, hogy engem is rábeszéltek, ráadásul nem egy könnyű verssel ... a színpadon felejtettem el a felétől az egészet ... súgtak, de egy szó nem jutott eszembe ... szóval ezt a balhét vidd el, de nem vagy hibás, mindegy mit mond a tanárnő

2014. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz ennyire töketlen!! Mi az, hogy rábeszélt? Nem bírod kinyitni a szád, hogy nem mész, mert nem szeretsz és nem akarsz szerepelni? A lehető leggyávább dolgot csináltad, úgyis tudni fogja, hogy hazudsz. Az orvosnak beadhatod, hogy rosszul voltál egész nap, de fájdalmasan átlátszó.
2014. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én mondtam a tanárnőnek hogy nem szeretnék! Egyszerűen kötelezett rá, azt mondta hallani sem akar róla hogy nem jövök, abból semmi gond nem lehet ha megpróbálom, elvégre az egyik legjobb vagyok irodalomból és számít rám.. Nem tudtam ezek után hogy mondjak nemet.Beismerem hogy gyáva húzás volt de már nem tudok mit tenni, mostmár csak arra kell egy megoldás hogy most mit tegyek.
2014. febr. 21. 14:24
 6/8 anonim ***** válasza:
reggel rosszul lettél, vert a víz, hánytál, hasmenésed volt, stb ... hülye tanárral nem lehet mit kezdeni
2014. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen az igazat mond meg a tanárnőnek, ne parázz ettől. Előfordul ez mással is, és komolyabb helyzetekben az életben. Akik itt leszóltak, meg magas lóról beszélnek neked ők biztos tökéletesek, mindig vannak ilyen emberek akik más szemében a szálkát de magukéban a gerendát sem látják meg. Ne törődj velük.

Kész legalább kiderült hogy olyan pálya ahol szerepelni kell nem neked való..na bumm, nem mindenütt kell olyasmit csinálni hogy sok ember előtt beszélni. Egy normális tanár ezt is bekalkulálja ilyenkor..tanulnak pedagógiát, pszichológiát is..rád így hatott a dolog..de legközelebb ha érzed hogy valami nem megy ne vállad be.

2014. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én abszolút meg tudlak érteni, én is ilyen vagyok....gyűlölök szerepelni és rettegek is tőle.

Szerintem őszintén mondj el mindent a tanárnődnek, ha ezt nem érti meg, akkor nem hivatásos pedagógus, csak egy p@raszt, aki a munkáját végzi, de semmi kedve hozzá...és akkor foglalkozni se kell vele, nem éri meg. Emiatt rosszabb jegyeket nem adhatna, ha mindent jól tudsz a dolgozatban, akkor ha belegebed se tud sz@r jegyet adni. De nem gondolnám, hogy ilyen lesz, szerintem meg fog Téged érteni, ha rendesen elmeséled az érzéseidet és picit kiöntöd ilyen téren a szíved neki. Úgyhogy a tanárnődnek mindenképp valld be az igazat, azért még nőhetsz is a szemében, ha őszinte vagy (ami nagyon ritka manapság).


Az orvosnak meg mondhatod, hogy belázasodtál és nagyon rosszul voltál, ha nem is hiszi el, igazolást biztos ad. De lehet, hogy jobb megoldás lenne, ha szüleid igazolnák ezt az egy napot.

2014. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!