Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nincs szinte sehol sem...

Miért nincs szinte sehol sem diákkedvezmény?

Figyelt kérdés

A BKV (bkk)-t és a MÁV-ot leszámítva szinte sehol sem kapok kedvezményt a diákigazolványomra!

Sőőőt még engem néznek ostobának ha felmerem a kasszánál mutatni. Már nem egyszer jártam úgy éttermekben, gyorsétteremben, hogy guvadt a szeme a pénztárosnak...

Mi már nem is számitunk?

Igényesebb gyorséttermekben nincs kedvezmény, a strandon nincs kedvezmény, az orvosnál nincs kedvezmény!

Már a könyvesboltban sincs!


Lassan már a fitness terem lesz csak az egyedüli hely és utazás ahol elfogadják, meg esetleg némelyik moziban.

Miért van egyre kevesebb hely ahol elfogadják? Mi már nem is számitunk?


2014. febr. 23. 01:05
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ezért rinyálsz? Örülj, hogy a szüleidnek olcsóbb a bérleted.
2014. febr. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak rossz helyen járkálsz... Én egy csomó helyen használhatom. Éttermekben is tudom használni, de nem mindenben. A gyorséttermekben meg nem lepődök meg, hogy nem használhatod.. Ezen nincs mit rinyálni. Csak meg kell keresned a jó helyet. A mozikban használhatod, olcsóban megveheted a bérletet, pár helyen olcsóbban veheted a jegyet... Ennyi szerintem elég! Ennél többet nem várhatsz...
2014. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy h@ly@nak néznek.

Gyorsétterem..az nem közszolgáltatás..xy kft tulajdona, vállalkozás, miért adna kedvezményt, neki fizetni kell az alkalmazottakat az adókat, járulékokat, piacról veszi az alapanyagot..kikalkulálja hogy mennyiért tudja adni a terméket, szolgáltatást hogy megéljen és nyeresége is maradjon, miért adna kedvezményt több százezer embernek csak azért mert iskolába jár?

strand..nos nem kötelező strandra járni, de az is üzleti alapon működik...

Orvos..tudtommal ha elmész orvoshoz ott nem fizetsz, azért van az egészségbiztosításod, hogy ellássanak. Milyen kedvezményt akarnál az ingyenesség mellé? Elég az hogy nem kell külön egészségbiztosítást fizetnie a szüleidnek utánad, hanem állja az állam. Ez elég szép kedvezmény a diákigazolványért cserébe!

Magánorvoshoz mész vagy magán intézménybe az meg szintén üzleti alapon működik...neki is pont mindegy hogy te tanulsz vagy sem.

Az utazások azért kivételek, mert ez közszolgáltatás, ha cégek üzemeltetik is, ők vagy állami vagy önkormányzati tulajdonban vannak..nem nyereség orientáltak..tehát támogat az állam azzal hogy van diákjegy vagy diákbérlet.

Egyébként ha bármiért kedvezményt ad egy vállalkozás a diákoknak az üzletpolitika a vállalkozás részéről és adópolitika az állami részéről, hogy olyan jogszabályok legyenek hogy megérje a cégeknek kedvezményt adni.

2014. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik városban élsz, de Szegeden pl. csomó helyen van diákkedvezmény.
2014. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves első nem a szüleim veszik nekem a bérletet, már külön költöztem tőlük és iskola mellett dolgozok.

Szerintem rengeteg diák tanul munka mellett és jó lenne, ha legalább egy ici- picivel több hellyen kedvezményt kapni.


Nagyon szeretek olvasni, de csak három havonta van lehetőségem új könyvet venni. Tudom, hogy lehet az interneten is könyvet olvasni... de az nen ugyanaz. Én szeretem ha a kezembe van a könyv.


Gyógyfürdőzni az izmaim és az ízűleteim miatt kell járnom, mert enyhíti a fájdalmamat.


Az orvost illetően is magánba kell járnom, mert az SZTK- ban elrontották a fogaimat és most tetetem őket helyre.

Sajnálom, hogy ez történt... de azthiszem egy dolgot megtanultam!

A minőségi orvosi ellátásért fizetni kell!

Pár hét szenvedést sporóltam volna meg, ha nem lettem volna zsugori a pénzt illetően.

:(((((((

2014. febr. 23. 18:39
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezért lenne jó egy kis diákkenvezmény.

De nem kapok semmit:(((

2014. febr. 23. 18:41
 7/9 A kérdező kommentje:

Plusz: Ahol esetleg lenne kedvezmény azt meg elhallgatják!

Nem egyszer jártam, úgy hogy elfelejtettem megkérdezni van- e kedvezmény és utólag derült ki, amikor már megvettem teljes áron.

Tudom, hogy ez- az én hibám...


Ill. jártam má úgyis, hogy ösztöndíjjas voltam egy iskolában, de azt mondták, hogy ez nem ösztöndíj, hanem az iskola kapja ezt a támogatást, ézért elkérték a nekem utalt pénzt.


Még ösztöndíj sincs nemhogy kedvezmény!

2014. febr. 23. 19:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Mekiben van diákmenü - 1000ft. Kis üdítő, kis krumpli, almáspite meg egy bigmac/mcchicken. Csak meg kell mutatnod a diákodat.
2014. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. febr. 23. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!