Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az baj, hogyha próbálom...

Az baj, hogyha próbálom itthon fejleszteni a vitázási képességemet?

Figyelt kérdés

Ara gondoltam, hogy írok kis kártyákat, mindig kihúzok egyet és írok gondolatfelhőt, pro vagy kontra, személyes vélemény egy A/4-es lapra úgy, ahogy órán is csináltuk a poligámiával kapcsolatosan. Amikor szóban vitáztunk erről, nem nagyon ment meg nem is szeretek annyira vitázni, csak szerintem nem árt, ha fejlesztem ezt is...például mostanság a fejemben is gyakran szokott az lejátszódni, hogy megszületik egy téma és pro vagy kontrázok...

Meg sok könyvet is olvasok, ami segít pl Csernustól többek között.

Aztán, ha így már nagyon jól megy, átültettem a gyakorlatba és meglátom, hogy a sok olvasásnak (ugye fejleszti a szókincset is stb) meg az ilyen feladatoknak meg lesz-e az eredményük, ha egy teljesen idegen témát dobnak fel és mondjuk nem egy osztály előtt kell majd vitázni, hanem a partnerem előtt, akivel beszélgetünk éppen.

Vélemények?


2014. febr. 27. 14:41
 1/3 A kérdező kommentje:

*Arra gondoltam

*átültetem

2014. febr. 27. 14:42
 2/3 anonim ***** válasza:
Oké.
2014. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem vitázni kell, ha nem jól kell tudni érvelni a másikkal szemben. Vitatkozni könnyű, de érvelni már nem.
2014. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!