Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kicsit megvagyok ijedve a...

Kicsit megvagyok ijedve a fősulival kapcsolatban. Lehet ennek következménye?

Figyelt kérdés

Sajnos ez év szeptemberétől nem volt lehetőségem bejárni az iskolába első és másod félévben is beiratkoztam első félévben anyummal történt baleset segítenem kellett a családnak dolgoztam egész félévben muszáj volt de nem is bánom, ugye a baj pedig nem jár egyedül ebben a félévben hasonlóan családi gondok és megint arra kényszerülök hogy besegítsek itthon a munkával.

Azonban elvagyok keseredve hogy mind2 félévben felvettem az óráimat de sajnos nem tudok bejárni. Önköltségesen vagyok és kicsit félek hogy valami következménye lesz a következő évet már elkezdem akkor ha törik ha szakad de szüksége van rám a családomnak.

Remélem tudok mondani valami bíztatót.



2014. márc. 10. 09:34
 1/4 anonim válasza:
Miért nem váltottál passzívra? Kifizettél két félévet a semmiért. Meg van szabva, hogy max. hány aktív féléved lehet, ha azt nem léped túl, akkor azon túl, hogy kidobtad két félév árát és már egyszer felvetted a tárgyakat, amiket nem teljesítettél, semmilyen egyéb következménye nem lesz.
2014. márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nálunk az van, hogy aki önköltséges, és nem teljesít egy tárgyat sem önhibájából, azt kirúgják. Nem tudom mennyire veszik komolyan, nekem 2 passzív után muszáj volt beiratkoznom, és 2 tárgyam volt már akkor csak. Az egyiket meg tudtam csinálni, a másikról eleve megmondták h csak tavaszi félévben teljesíthetem. (Szakdolgozat leadás)Emiatt még egy félévet be kellett fizetnem. Ha nem tudsz bejárni, kérdezd meg hogy passzívra átjelentkezhetsz-e még. Lehet h fizetni kell érte valamennyit, de ha minden igaz,nálunk pl visszautalják a "fel nem használt" tandíj összegét.

Szerintem kérdezd meg a tanulmányi osztályon, hátha tudnak segíteni. Esetleg egyéni tanulmányi rendet kérhetnél, lehet úgy össze tudnád egyeztetni a családot, munkát és tanulást.

2014. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Első vagyok. Nálunk is két passzív félév után kell hogy legyen egy aktív, mivel külföldön dolgoztam, be is irtakoztam papíron, de persze nem mentem be. Ez nem baj, csak elvesztegettem egy aktív félévet. Államin vagyok, még így is beleférek az ingyen igénybe vehető félévek számába. A következő két féléves halasztás után kérelmeztem a harmadikat, meg is adták.


Levelezőre nem tudsz átjelentkezni? Illetve kérhetnél kedvezményes tanulmányi rendet, de ha jól tudom, ahhoz jó átlag kell, neked meg semmilyen nincsen. Hívd fel a sulit és kérdezd meg, mik a lehetőségek.

2014. márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát sajnos nem tudom a tanévet befejezni azt hiszem bemegyek majd és megkérdezem hogy áttudom-e rakni magamat passzívra családi okok miatt. Szolnoki fősulira járok, elszeretném kerülni ezt a kirugás témát a teljesítetlen tárgyak után.
2014. márc. 12. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!