Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam a halotti...

Hogyan tanuljam a halotti beszédet?

Figyelt kérdés
Az első hat sorát meg kell tanulni de egyszerűen nem tudom megjegyezni... valahogy olyan... Nektek meg kellet belőle tanulni valamenyit? Hogy tanultátok meg?

2014. márc. 19. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ melyikből; az ősmagyarból vagy a Kosztolányi-féléből? Nekünk Kosztolányiét kellett megtanulni, szerintem könnyen tanulható. A másika csak úgy hírből ismerem, hogy nehéz a nyelvezete; mintha egy másik nyelven íródott verset kellene megtanulni kezdő nyelvtudással.


Hát, nem könnyű, de azért 6 sort megtanulni nem egy eget rengetően nehéz dolog. Mikorra kell?

2014. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem az ősmagyarből (a Benkő Lóránd olvasata szerint)...

amúgy meg hétfőre kell...

2014. márc. 19. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
6 sort kell megtanulnod hetfoig. Hat bele ne szakadj :D
2014. márc. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nyelvezetébe szakadok majd bele... s hiába csak hat sor nem lesz egyszerű szórol szóra...
2014. márc. 19. 15:53
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=tfezNM_hJXc


Hallgasd és olvasd egyszerre

2014. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy hallgatással eggyütt könnyebben megtanulnám de mi ezt órán hallgatuk s kiráz tőle a hideg... nagyon szörnyű...
2014. márc. 19. 17:16
 7/8 anonim válasza:
Veletlen nem 9.T-s vagy?:Dd
2015. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csak hatot?! Nekünk 18-at kell (eredeti nyelvezet szerint)
2015. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!