Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam tőriből nem mehetek...

BIaster kérdése:

Megbuktam tőriből nem mehetek emelt érettségire?

Figyelt kérdés
Idén mennék érettségizni emelt szinten tőriből de bettegésg miatt nem voltam kis érettségin és ezért megbuktatnak. Akkor most mi a teendő? Pótvizsga? Őszi érettségi? Kikel fizetnem az őszi emelt szintű érettségi árát?

2014. márc. 24. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Buktatás esetén úgy tudom nyár végén lehet menni pótvizsgára
2014. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De (igazolt) betegség miatt nem lehet valakit

megbuktatni. Vitted az orvosi papírt?

2014. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Vittem de mivel nem votam ben auto. Egyes :S fizetni kell a pótérettségiért?
2014. márc. 24. 14:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Abból a tárgyból, amiből megbukasz, abból kell menni pótvizsgára (nem pótérettségire)
2014. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Na de nem tudod megírni a kisérettségit pótlólag?

Milyen betegséged volt?

2014. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1. Még majd csütörtökön megkérdezem mert akkor lesz legközelebb vele órám :s kedden tanári lelki nap van a suliban szóval nincs tanítás szerdán meg nincsen neki órája. És én arra értetem 4/6 nél hogy a pótvizsga után ha megyek pótérettségire, hogy az pénzbe kerül-e. Vakbélműtétem volt amúgy :S
2014. márc. 24. 16:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

műtét esetén el KELL fogadnia, végülis úgy esélytelen hogy bemehess.


ha a szaktanár nem engedi, beszélj az igh-val!

2014. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, tegyünk tisztába néhány dolgot.

Először is egy betegség miatt nincs joga megbuktatni. Ráadásul egy vakbélműtét nem is valami rosszullét, amit egy kamu igazolás mögé lehet hazudni, az azért elég objektív dolog. Tehát állj ki, és harcolj. Feltételezem, hogy ha emeltre készülsz, akkor amúgy nem a kettes határán voltál. Nem is értem, hogy támadt bárkinek ez az ötlete.


Ha a tanuló év végi osztályzata lefelé jelentősen eltér az évközi érdemjegyek átlagától, akkor az osztályozókonferencia magyarázatot kérhet a tanártól, és módosíthatja a jegyet, tehát lobbizhatsz a többi tanárnál is.


Ha attól tartasz, hogy igazságtalanul megbuktatnak, jelentkezhetsz független vizsgára is, ami ellen a tanárod semmit nem tehet. Ezt gyorsan el kell dönteni, mivel a tanév vége előtt legalább 30 nappal kell jelentkezni, azaz ezen a héten!

[link]

Ebben az esetben a vizsgajegyed kerül a bizonyítványba, minden jegyedtől függetlenül.


Ha egyébként mégis megbuknál, a javítóvizsga után ősszel RENDES érettségire fogsz jelentkezni, ami ingyenes, de szerintem itt semmi ok megbukni.

2014. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Beszéltem az igszgatòval. Jòl elbeszélgetett a tanárral :)
2014. márc. 29. 06:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Ennek örülök, akkor azért nem a rendszerben van a hiba nálatok, csak egy emberben.
2014. márc. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!