Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha érettséginél a diákok nagy...

Ha érettséginél a diákok nagy része ugyanazt a választ adja meg egy feladatra, de a megoldókulcs nem azt tartalmazza, akkor sincs rá esély, hogy mégis elfogadják?

Figyelt kérdés
Perpillanat a középszintű történelem 5. feladatára gondolok. Ahogy olvastam neten meg a suliban megkérdeztem másokat, nem találkoztam olyannal, aki az A kérdésben nem a protestánst, a D feladatnál meg nem az Oszmán-török Birodalmat írta volna be. Ha most javításnál látják, hogy 100-ból 99 ezt írta be, akkor se lehet olyan, hogy elfogadják ezt is jónak?

2014. máj. 9. 02:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy mi volt a kérdés, de ha a válasz nem jó, akkor nem fogják azért elfogadni, mert másnak sem jó.
2014. máj. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2014. máj. 9. 03:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Az eljárás a következő: ha a tanárok is úgy gondolják, hogy hibás a javítási útmutató, akkor írnak az OH-nak egy megadott e-mail címre, és kérik a módosítást. Ha az OH elfogadja, akkor küld egy körlevelet az iskoláknak, hogy módosítva van, ha pedig nem, akkor az eredeti útmutató szerint kell javítani. Időnként, bár ritkán, előfordul, hogy egy jó választ nem enged elfogadni az útmutató, ilyenkor az ország összes diákja így járt. A konkrét kérdést nem néztem, annyira nem is értek a törihez. A tanár önállóan nem változtathatja meg az útmutatót.
2014. máj. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De most mégis megnéztem, és ehhez nem kell történésznek lenni, hogy lássuk, hogy rossz. Protestáns egyház vagy felekezet nincs. Református, evangélikus, unitárius stb. van. A d-nél meg Magyarország egyik részét kellett megnevezni, és az Oszmán-török Birodalom sajnos nem volt Magyarország része (mert akkor mi foglaltuk volna el őket). Talán a hódoltsági terület a jó válasz. Szóval itt csak sokan írtátok ugyanazt a rossz választ.
2014. máj. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A vallásokhoz nem igazán értek, nem tudtam, hogy a protestáns ilyen szempontból nem minősül egyháznak. Számomra egyértelműnek tűnt, hogy ha a katolikus, a református és az evangélikus külön felekezet, akkor a protestáns is az. Az Oszmán-török Birodalmat meg azért gondoltam jónak, mivel az atlasz is így írta. Először török birodalmat akartam írni, de a biztonság kedvéért kikerestem, és ott Oszmán-török Birodalmat írt: [link]
2014. máj. 9. 07:01
 6/12 anonim ***** válasza:
A protestáns a református meg a többi gyűjtőneve...
2014. máj. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég...


Nem, nem fogják elfogadni, mert NEM JÓ válasz. A protestáns NEM felekezet.

2014. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy az érettségizők nagy része ekkora gyökér, még nem fogják a javítókulcsot megváltoztatni, és nem fognak rossz választ elfogadni. Ezen kár is erőlködni. Azzal meg, hogy számodra egyértelmű, hogy a protestáns is külön felekezet, inkább ne dicsekedj.
2014. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért szabad atlaszt használni az érettségin, mert azt még tudni kell ésszel olvasni is, nemcsak másolni. A térképen jelzett Oszmán-Török Birodalom, ahogy írtam is, nem Magyarország része, a kérdés pedig Magyarország egyik részére vonatkozott. A válaszok részben az atlaszban, részben a fejedben vannak ennyi év tanulás után.
2014. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én kapásból Török hódoltságot írtam válasznak.

Nem tudom mi volt ennél olyan nehéz...

Ellenben a diagramos feladatnál, a d része nagyon félreértelmezhető volt, én azt gondoltam, hogy üresen kell hagyni, de sajnos Lengyelország volt a jó oda (most sem értem miért...) Nagyon sok pontot buktam a rossz megfogalmazású kérdések miatt a Magyar érettségin is sajnos. Erre azért odafigyelhetnének, hogy egyértelmű legyen egy kérdés...

2014. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!