Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia- közép matek...

Emelt kémia- közép matek faktra jelentkeztem és sima általános szakon tanulok gimnáziumban, helyesen választom a faktokat ha vegyészmérnöknek akarok tanulni?

Figyelt kérdés
vegyészmérnök,kémia,matek,mérnök,egyetem,főiskola,érettségi

2014. máj. 11. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Várj nem értem.Emelt meg közép fakt? A fakt az amikor emelt óraszámban avagy nagyobb szinvonalon tanulod az anyagot.Nem arra gondoltál, hogy kémia fakt és sima matek?

Amúgy nem, nem jó mindegyik mérnök karon brutál a matek, amihez a sima középiskolai anyag édes kevés, mert alap órán sok mindent kihagynak.(Pl deriválás,integrálás stb..)

2014. máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 reptoid ***** válasza:
100%

Annyit hozzátennék, hogy az egyetemen nem azért lesz esetleg rossz, mert a nem faktos órán kihagynak egy csomó dolgot. Azt a "csomó dolgot" az egyetemen leadják az első 2 órán, de max az első 2 hétben.

Annyiból jobb faktosnak lenni, hogy hozzászoksz a sűrűbb matekozáshoz, de ha alapjában véve jó fejed van a matekhoz, szereted is, teljesen mindegy, faktos leszel-e vagy sem.


Volt egy osztálytársam, hasonló képességűek voltunk szerintem. Én faktos voltam, ő nem. Érettségijeink is között talán 2% volt (96-98), egyetemen is pedig az én "előnyöm" is talán 1-2 hétig tartott. Nem csak vele szemben, hanem az ország minden tájáról idesereglett - már bocsánat a kifejezésért - jött-ment középiskolásával szemben is, pedig mi az ország egyik, ha nem a legjobb gimijéből jöttünk.


Fontosak persze az alapok, de nagyrészt úgyis a szorgalom fog dönteni.

2014. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!