Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok gyakorlati...

Ameoland kérdése:

Hogyan tudok gyakorlati helyet váltani, főként nyári gyakorlat miatt? -Fontos-

Figyelt kérdés

Tavaly érettségizett diák vagyok, aki felsőoktatás előtt egy biztos szakmát szeretne a kezében látni. Cukrász vagyok Győr-Moson-Sopron megyében, kollégistaként, közel egy évet húztam le egy üzemben, kevés eredménnyel. Alig tanultam valamit, mert a tanuló a csicska munkákra jó. Így lépni szerettem volna, és mivel mindjárt itt az év vége, a nyári gyakorlati időm egy másik helyre szerettem volna átkérni,közelebb a lakhelyemhez, ahol reményeim szerint tanulok is végre valamit. Beszéltem az ottani főnökkel, átvesznek. Beszéltem a jelenlegi munkaadómmal, ők pedig azt mondják ez nem lehetséges. Nem az első ilyen kis huncutkodásuk lenne, mert a szerződésemben benne van,hogy az oktatási szünet nekem ugyanolyan szünet (pl: érettségi szünet), és felvilágosítottak,hogy nagy tévedésben élek...

Két jogi precedenst találtam mindössze.. nem tudom, hogy ezzel felvértezve nem nyomnak e el,mint tanulót.


35. § A tanulószerződés megszüntethető


a) közös megegyezéssel és


b) felmondással.


38. § A tanuló a tanulószerződést a gazdasági kamarával történt egyeztetést követően indokolás nélkül bármikor felmondhatja.


Kérdem én, akkor mi az igazság szerintetek? Mi szükséges ahhoz,hogy gyakorlati helyet váltsak?



Illetve az iskolám állítja,hogy a nyári gyakorlati időmet a gyakorlati munkahely határozza meg. Az osztályomból többeknek 6, kevesebbeknek 4 hét ez az idő. Ezt nem hiszem el,hogy Én, aki az iskolával vagyok jogviszonyba viszont a munkaadóval csak egy munkaszerződésem van, miért nincs "kedve" megmondani,hogy ez egységesítve van-e vagy sem minden diákra nézve. Nem hajlandóak semmilyen szabályzatot megmutatni,mert azt úgy se érteném...

Nincs erre véletlen megint csak egy jogi precedens, hogy a szakmunkás tanulónak mennyi az az idő, amit a nyári gyakorlatra szabnak meg?


Köszönöm,hogy elolvastad és a segítséget!



2014. máj. 17. 14:46
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!