Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtehetem hogy nem megyek...

Megtehetem hogy nem megyek be? 17L

Figyelt kérdés

Egy olyan speciális helyzetben vagyok, hogy 240 igazolt hiányzásom van, még van egy évem, de előrehozott érettségit teszek és még hátravan a szóbeli.

Tudom, hogy már csak 2 hét van az iskolából, de gyűlölök bejárni, mert folyton megaláznak (még az igazgató is) és közröhej tárgyává tesznek az emberek...

Az utolsó évre kiiratkozom és külsősként teszem le az érettségit egy másik intézményben itthoni felkészülés után.

A kérdésem az, hogy ha nem megyek be ebben az utolsó 2 hétben csak a szóbelire, akkor mi lesz?

Lezárnak mindenből és megszüntetik a tanulói jogviszonyom? (mivel 30 igazolatlan óra után automatikusan megszűnik nem tanköteles korú tanuló esetén) vagy mivel összegyűlik a 250 hiányzás kötelezhetnek még vizsgákra? vagy hogy van ez?

(egy f***kalap az ofő szóval bármit kérdezek tőle össze-vissza beszél minden hülyeséget és most már úgy összezavart hogy nem tudom hogy megy ez)



2014. máj. 23. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Mi az ilyen esetekben a nevelőtestületben automatikusan évismétlést szvazunk meg. Már bocs, de szerinted csak neked nincs kedved bejárni?
2014. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik megtörténhet ezek közül, és még a családi pótlékot is elvehetik.


Bírd ki valahogy azt a két hetet. Ha már eldöntötted, hogy váltani fogsz, az erőt ad bárminek az elviseléséhez. Csak két hét. Sokkal többet veszíthetsz vele, ha nem mész be, mintha bemész.

2014. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia 240 órá hiányzás az sok arra ha egy napot is hiányzol osztályozó vizsgát kell tenned ami nem egyszerű bírd ki ezt a két hetet már ne foglalkozz velük vagy szólj a szüleidnek és beszélnek a vezetőkell ilyen nincs hogy az igazgató is cikizik fel kell akkor jelenti személyi jogok sétése miatt vagy ha nem akkor menjél át jövöre egy másik suliba de semillyen féle képpen ne hiányoz ebben az évben már!!:):)
2014. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló... Én tanulni szeretek és még magát az iskolát is szeretném hogyha nem aláznának meg minden harmadik nap... Ez nem arról szól hogy tipikus tiniként elvből utálom az iskolát hanem arról hogy már egy lelki és érzelmi roncsot csináltak belőlem.

Tudom hogy nem szabadna hiányoznom de egyszerűen nem bírom már idegileg... Minden nap szorongok, remegek minden kis zajtól megijedek és esetenként álomba sírom magam... És ez senkit sem érdekel, sőt amióta már nem tudom tettetni hogy jól kezelem a dolgot még jobban rámszálltak...

2014. máj. 23. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Drágám, én megértelek téged, és hiszek neked. Küldök egy nagy virtuális ölelést. De két hétig BÁRMIT ki lehet bírni. Gondolj arra, hogy nemsokára vége. Amikor katona voltam, fogtunk egy szabócentit, és azon vagdostuk lefelé a napokat, hogy mennyi van még vissza. :-)

#2

2014. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!