Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Logika. Ezen fog múlni a...

Logika. Ezen fog múlni a diplomám?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom meg tanulni a logikát, az eleje még érthető, de mi az a extenzionális funktor? És a kvantifikáció?

Nagyon félek a vizsgától, hogyan lehet ezt megtanulni?


2014. máj. 25. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Logikát olyan helyeken tanítanak, ahol az emberek többségének eredetileg nincs. Nem láttam még se műszaki, se természettudományi se közgazdasági szakon logika tantárgyat. Éppen ezért nem is tudom, hogy mit tanultok pontosan, ezért rákerestem ezekre a kifejezésekre és elolvastam, hogy mik is ezek. Úgy lehet ezeket megtanulni, hogy megpróbálod megérteni, amit olvasol. Sajnos a bölcsészeknél az egyetem azt a minimális gondolkodási képességet is kiveri az emberekből, ami még érettséginél megvolt nekik. Próbálj meg visszagondolni a matekra, hozz létre kapcsolatokat a dolgok között de legfőképp értelmezd, amit olvasol. Ne megtanulni próbáld, hanem megérteni. Hidd el, sokkal egyszerűbb és sokkal kevesebb energia befektetést igényel.
2014. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!