Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem kaphatok többletpont...

Miért nem kaphatok többletpontot az OKTV helyezésre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy BME GTK gazdálkodási- és menedzsment szakára szeretnék jelentkezni. Matekot és olasz nyelvet vinném tovább. Olaszból az emelt szint miatt járna 50 többletpont, viszont kéttannyelvűbe járok, így az érettségi mellé kapok felsőfokú C nyelvvizsgát olaszból (mert még két tárgyat középszinten olasz nyelven teszek le). A többletpontok számításának szabálya szerint nem kaphatom meg az 50 pontot az emeltre és a 40 pontot a nyelvvizsgára egyszerre, mert ugyanazon tárgy alapján érne kettőt. Ez alapvetően ott sántít, hogy csak az emelt érettségiért nem járna felsőfokú, mert azt a két plusz tárgy olasz nyelven való teljesítésével kapom meg. Tehát már itt elég rossz ez a szabály, de még talán el tudom fogadni. Azt viszont egyáltalán nem értem, hogyha e mellé van még olasz nyelvből egy OKTV 20-30 körüli helyezésem (amire 25 többletpont járna), akkor azt miért nem kaphatom meg az emelt érettségiért járó 50 ponton túl. A kettő miért üti egymást? Semmi logikát nem látok benne. Valaki?

Köszönöm a segítséget!



2014. máj. 25. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Igazából van ebben egy kis logika. :)


Felvételikor nem számít, hogy a nyelvvizsgát érettségivel szerezted, vagy hagyományos módon.


Egy tudásért pedig csak egy jogcímen szerezhető többletpont. Ezt sokan elfelejtik, főleg a nyelveknél, mert ott nyelvvizsga is és érettségi is igazoljhatja a nyelvtudást. De a kettő egyszerre nem. Tehát, ha van felsőfokú nyelvvizsgád, az már az emelt szintet magába foglalja tudás szempontjából, így nincs többlettudásod ezen a területen, felsőfokú tudásod van erre kapsz pontot.

2014. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és akkor ezen az elven az OKTV helyezés is a tudásomat méri, így nem adható rá pont? ha felvi.hu kalkulátor megadja rá a pontot, de mellé akkor nyelvvizsgaként számolja az olaszt, nem emeltként. a szabály alapján pedig ha ugyanazon tárgy két helyre is számítana, akkor a kedvezőbbet kell számolni. Tehát alapból emeltbe kéne számolnia, ami 50 pont.(szemben a nyelvvizsga 40 pontjával) Tehát ezek szerint az oktv+nyelvvizsga elfogadható, az oktv+emelt viszont nem? na ebben mi a logika? :D
2014. máj. 25. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Elképzelhető, hogy az felsőfokú nyelvvizsgáddal azért kapsz több pontot, mert az emelten elért % kevesebb, mint egy másik tárgy középszintű eredménye. Próbáld meg, hogy a kalkulátorba nem ütöd be a nyelvvizsgát úgy számoltasd ki a pontjaidat.
2014. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy:

matek közép (olasz nyelven) : 95pont

olasz emelt : 90pont

ugye két tárgyból meglesz olaszul + olasz emelt=olasz felsőfokú nyelvvizsga

+angol felső esetleg


számolva (duplázással):

95*2+90*2=370

többletpontok:

emelt szintű érettségiért jár: 50pont

(vagy ha az olaszt nyelvvizsgának számítjuk, akkor 40pont)

emellé jön mondjuk az angol felsőfokú nyelvvizsga: 40pont

Ez eddig 90 pont.

Ha mondjuk olaszból OKTV pontot érő helyezésem van, azt a felvi.hu egyszerűen nem adja hozzá és nem értem, hogy milyen szabály alapján. Ha kiveszem a listából az angol nyelvvizsgát, akkor hozzáadja, viszont az olaszt már csak nyelvvizsgának számolja, így az 40 pontot ér. Tehát ha az OKTV-n 20-30 hely körül végzek, akkor az +25 pont, de ezt a 40-hez adja hozzá, így csak 65, tehát sokkal rosszabb. Talán ha elérek jobb helyezést, kaphatok 50 pontot. de Még azokat összeadva is csak 90 pont, tehát ugyanolyan mintha az angol felsőfokút számolnám be. Egyszerűen nem értem, hogy az OKTV pont és az emelt érettségi miért nem mehet együtt...

Tud erre bárki magyarázatot adni?

2014. máj. 25. 21:18
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

azért mert 40 pontot lehet szerezni nyelvvizsgákból, többet nem.


egy perc guglizás:


"Figyelem! Ha a jelentkező a többletpontokra több különböző nyelvből megszerzett nyelvvizsga alapján is jogosult lenne, számára akkor is összesen legfeljebb 40 többletpontot lehet figyelembe venni, ha a különböző nyelvvizsgák alapján elérhető többletpontjainak összege ezt meghaladná.


Egy nyelvből csak egy nyelvvizsgáért adható többletpont.


Amennyiben a jelentkező egy adott idegen nyelvből egyidejűleg nyelvvizsga és emelt szintű érettségi vizsga alapján is jogosult lenne többletpontra, akkor a többletpontokat csak egyszer, a számára kedvezőbb pontszámot biztosító jogcímen kapja meg."

2014. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló. Messze nem arról beszélel, amit te írtál. Tisztában vagyok azzal, amit leírtál, a kérdés nem ez volt. A kérdés az, hogy az OKTV-s esetben miért nyelvvizsgának számolja az olaszt és miért nem emelt érettséginek. Olvasd el újra, amit írtam.
2014. máj. 26. 09:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Irj a felvi.hu-nak. :)
2014. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, rosszul olvastam.


Szerintem emelt érettségiért és oktv helyezésért nem jár együtt többletpont. (idegen nyelvből)

próbálgattam a pontszámító kalkulátort és ha nyelvvizsga nélkül írod be az emelt érettségit, akkor egyáltalán nem számolja az OKTV-t, csak az 1-10 helyezést (gondolom azért mert az 100 pont és így már több mint az emelt érettségi mellé járó 50 pont)

2014. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!