Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kötelező 50 óra közösségi...

A kötelező 50 óra közösségi szolgálat az érettségihez. Kérdezném én, előírja bármiféle törvény, hogy csináljak azokról a helyekről naplót ahol jártam, valamint forgassak videót róla?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy csak igazolásokat kell a teljesített órákról gyűjteni. Az iskola szabályozhtaja-e azt, hogy nekem naplót kelljen minden napról írni amikor voltam, és a végén forgassak videót? Kerestem erről neten, de nem találtam meg a hozzá kapcsolódó törvényt. Segítsetek.

2014. máj. 26. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelem, amint mondjuk segédkezel egy rendezvényen, vagy ilyesmi, és közben filmezed aaa... mit is? Mert magadat nem tudod filmezni, ez még akkor se menne, ha profi operatőr és színész lennél egyben. Tehát ez mindenképp több embert igényelne. Mivel a másik diáknak is rajta kellene lennie egy videón, ő pedig nem fog neked (ideje se lenne) operatőrködni a saját ugyanilyen munkája miatt, ez szerintem egy nagy marhaság.

A leigazolás nem a film(ezt meg is lehetne ám ma már digitális technikával játazani, ha valaki nagyon csalni akarna, nem bizonyít semmit, és egy iskola meg nem fog drága pénzeket fektetni a nyomozásba, hogy kiderítsék, hogy tényleg te csináltad-e és nem csak oda vagy effektelve), hanem annak a szervnek a vezetőjének, vagy alvezetőjének az aláírása, akinél(ahol dolgoztál).


Szóval a film vagy marhaság, vagy ki akartak veletek direkt szúrni.

2014. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen érettségihez kell?

Egyébként minden gyakorlati lófaxhoz a jelenléti ív napi aláírása kell, és egy valami amit aláír és lepecsétel neked a kompetens személy, ezáltal igazolja, hogy ott voltál.

Ezen kívül az intézménynek lehetnek egyéb elvárásai, mint pl napló vezetése. De nem értem, mi a xarhoz kell ez.

2014. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Filmet nyilvánvalóan nem kérhet, ilyen nincs is semmiyen törvényben. Egy rövid írásbeli beszámolót kérhet, mert a pedagógiai feldolgozás is benne van az 50 órában, de akkor az arra fordított időt is bele kell számítani az 50 órába. Az a fogalom, hogy közösségi szolgálati napló csak egy darab papír, tehát elég kitüntető cím a napló szó rá, annak a tartalma csak annyi, hogy hol, mikor, hánytól hányig, mit csináltam, tapasztalataim, (ez a hivatalos mintán is csak egy sor egy része), igazoló aláírás.
2014. máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves 2.! Azért kell, mert előírja a törvény az 50 óra közösségi szolgálatot, csak aztán lehet érettségizni.:) Annyira azért nem új dolog ez már.

Kérdező! Igen, csak igazolni kell. De ha az iskola kér külön róla valami mást is, megteheti, ha rögzítve van ez valamelyik belső dokumentumában (nem hinném).

Ha valamilyen tantárgy keretében ez konkrét feladat, az más, akkor is kérheti. Kértek ilyet tőled?

2014. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, videot akarnak keszittetni. De a naplot is eleg szajhuzogatosan csinalja mindenki. Csak van egy tulbuzgo tanar aki azt hiszi hogy ez mennyire jo meg mennyire tetszik a diakoknak.
2014. jún. 2. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!