Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Oktatási Jogok Biztosan...

Oktatási Jogok Biztosan szabálytalanul kinyilvánította az adataimat a bepanaszolt felé. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Panaszt tettem az oktatási intézmény ellen hallgató jogviszonyom

lejárta után. Adataimat viszont megkérdezésem nélkül nem a HÖK-nek, hanem egyenesen a rektornak továbbították, ami intézményen

belül is nagy szabálytalanság, ráadásul rossz kar rektorának,

azaz elnézték azt, hogy kinek kellett volna küldeni. Ennek

a rektornak hozzáférése sincs ezen hallgatói adatokhoz, csak

beleártottak mégegy személyt. Ezen másik kar rektorától 4

alkalommal kaptam egyetemi elbocsátási nyilatkozatot külsőm

miatt, egyéb dolgok miatt, mivel más hallgatók bepanaszoltak

más karokról. Az általam látogatott karon semmilyen ilyen

megkötés nem volt: nem voltunk kötelesek pattanásokat elsminkelni, valamint szórakozóhelyen való megjelenésünk sem volt tanulmányi eredményhez kötve, és a rádióba való betelefonálásért, valamint más egyetemek előadásain való részvétel miatt sem járt kirúgás, ha a hallgató jegyei nem megfelelőek. Az elbocsátásokat a HÖK semmisítette meg, azok megalapozatlansága miatt. A rektor úr állítólag belefirkált a diplomamunkámba, azt önhatalmúlag elégtelenre minősítette, nem tudni miért. Kaptam továbbá 1 hónap letöltendőt börtönbüntetést neki köszönhetően, amelyet már meg is kellett kezdeni a pszichiátrián, mivel féltek, hogy a börtönben megvernek. Kaptam még 5 évet úgy, hogy ő lobbizott

mellette, hogy meg kell, hogy neveljenek, szükség van rá, ezt

letöltés előtt megsemmisítették. Igen tisztelt rektor úr mindre

kegyelmet kapott, mindent meg is magyarázott, továbbra is ott

van.


Most ezen ember aki eddig csak tévesen ismerte hallgatói azonosítómat: találgatott, így volt, hogy más repült az egyetemről, de volt hogy én repültem más miatt. Ha kiderült nagy

huzavona után, hogy mégis engem akart kirúgni (szerintem addig

a másik már ült), akkor végre a HÖK meg tudta vizsgálni, hogy

pontosan kikről van szó, és így meg tudta semmisíteni.

Az egész kiderüléséig nem tudtam belépni az egyetemi gépekre.


Na most ehhez az emberhez továbbították az adataimat, aki ráadásul mint látszik nem valami jóakaróm. Nem tud mit kezdeni az adataimmal, annyi a különbség, hogy most már ismeri hallgatói azonosítómat, és sajnos minden más adatomat is.


Hová fordulhatok panaszommal, ha a hibát az Oktatási Jogok Biztosa követte el?


Úgy képzeltem el, hogy az Oktatási Jogok Biztosa védelmet nyújt

köztem és az intézmény között, azaz adataimat az intézmény felé

névtelenül kezeli. Ha mégis szükségük van adatra, akkor rendőri

jelenléttel bemennek az egyetemre és ott megnézik a törzslapokat a beazonosításhoz úgy, hogy az egyetem nem tudja meg kiét nézik meg.


Sajnos nem így van, a rektor tudja így azt, hogy név szerint

ki tett panaszt. Lehet ezzel jobban magamra uszítottam.


Lehet kitilt más egyetemről?


Mi tévő legyek? Egyelőre feljelentettem az Oktatási Jogok Biztosát a rendőrségen.


Jó volt, vagy máshoz kellett volna előtte fordulni?



2014. máj. 27. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hűha..... Tanulni volt azért valamicske időd az egyetemen ?
2014. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is egy karnak rektora. Ugye a feljelentés előtt ennél pontosabban utánanéztél azért a dolgoknak?
2014. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen fordulj pszichiáterhez!
2014. máj. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!