Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elkezdenék egy OKJ-s...

Ha elkezdenék egy OKJ-s tanfolyamot, dolgozhatnék diákmunkában?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, szakképesítésem nincs, egyetemre jártam eddig amit mindenképp abba akarok hagyni, megfontolt módon és el szeretnék kezdeni egy konkrét OKJ-s képzést, de nem vagyok benne biztos hogy felvennének teljes állásba, és aza kérdésem, ha elkezdenék egy ilyen tanfolyamot, "diák leszek-e" ilyen szempontból?

2014. máj. 29. 00:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem.

Okj képzés alapvetően két kategóriában létezik.

1. okj tanfolyami rendszerben (ha ilyen képzésre jársz semmilyen szempontból nem minősülsz diáknak, diákigazolvány sem jár)

2. okj iskolarendszerű képzés (ha ilyenre jársz akkor diáknak minősülsz, az tanulói jogviszonyod van az iskolával)

Viszont nappali iskolarendszerű képzésre csak 21 éves korig járhatsz, még okj képzésre is. 21 éves kor után neked csak az esti képzésre lehet beiratkoznod, jogszabály alapján. Diákmunkát viszont a munka törvénykönyve alapján, csakis kizárólag nappali tagozatos tanulói jogviszonyban vagy nappali tagozatos hallgatói jogviszonyban lehet vállalni. Ergo ha indul is az általad kinézett okj képzés esti iskolarendszerű képzésben neked rendes normál munkaviszonyt kell létesítened, másfélére nincs lehetőséged.

2014. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!