Mi az a Triple Sec?

Figyelt kérdés
Házi dolgozatot kell írnom a Triple Sec nevű alkoholos italról de nem találok róla semmi használható információt.Tudnátok pár sort írni róla vagy linkelni olyan oldalt ahol részletesen le van írva!
2014. máj. 29. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy likőrféleség, név szerinti rákereséssel a google-ban megtalálod.
2014. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én találtam ... ehh


Erős, édes, és eredetileg színtelen narancsízű likőr, melynek alkoholtartalma a likőrökhöz képest elég magas. Fontosabb fajták a francia Cointreau, a Grand Marnier, és az eredeti nevet hordozó Curacao. Híresebb márkák: Monin, Montezuma Triple Sec, Marie Brizard Triple Sec és De Kuyper Triple Sec.


Története

A 16. század táján vált ismertté, eredetileg Triple-Sec Curacao néven,amely megnevezés egyik fő alapanyagának, a keserűnarancsnak származási helyét is (Curacao szigete a Karib-tengeren) jelölte.


Érdekesség

A mai elnevezés vagy arra utal, hogy az italt három lépcsős desztillálási eljárással készítik, vagy pedig azért ez a neve, mert háromszor olyan száraz (azaz "sec") mint az átlag likőrök.


Előállítása

Fehér szeszből (általában cukornád, szőlő vagy melasz alapú) pl. vodkából, rumból készül, háromlépcsős desztilláló eljárással, hozzáadott narancs-ízesítéssel, illetve cukorral. Az eredeti Triple Sec keserűnaranccsal készült, de ma már egyéb citrusféléket is használnak hozzá, és a keserűnarancsnak csak a szárított héjával ízesítik az italt. Végül színezhetik különböző adalékanyagokkal (így jöhet létre pl. a Blue Curacao, ami valójában szintén Triple Sec).


Jellemzői

Erős (30%-os alkoholtartalmú), édes, és eredetileg színtelen narancsízű likőr. Nagyon kedvelt és gyakran használt koktélalapanyag. Ismertebb márkák: a francia Cointreau, a Grand Marnier, és az eredeti nevet hordozó Curacao. Nevesebb márkák még: a Monin, a Montezuma Triple Sec, a Marie Brizard Triple Sec és De Kuyper Triple Sec.

Fogyasztása: általában jégbe hűtve, de szobahőmérsékleten is szervírozhatjuk. Ha jéggel fogyasztjuk, konyakos vagy thumbler pohárban kínáljuk, hiszen a jégnek is el kell férnie, ha viszont nem hűtjük, ihatjuk likőrös pohárból is.

2014. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Név szerint írtam googleba de ilyet nem találtam! Köszönöm szépen!
2014. máj. 29. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!