Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis gyógyszerészetire...

Semmelweis gyógyszerészetire jelentkezők (2014)! Nektek hogy sikerült a kémia és a biológia emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Nekem a biosz olyan 70-75 között van, de a kémiát nagyon elrontottam. Szerintetek mennyi lesz idén a ponthatár? Mennyit fognak tavalyhoz képest emelni?

2014. máj. 29. 18:54
1 2
 1/15 anonim válasza:

Hasonlokepp vagyok en is ..de ugy emlekszem,hogy akkor,amikor az elozo evhez kepest nem volt valtoztatas(500as rendszer,2emeltes elvaras) akkor a max 16pontos emeles volt.de iden a "biosz" atlaga damit en hallottam kozelit a tavalyi kemiahoz ....SOTEra50nel kb tobben jelentkezdtek de 159ferohelyre 159en elsohelyre.

Tehat sztem ha lesz 16+pontod vegleg megnyugodhatsz junius vegen:)

2014. máj. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen , én is abban bízom, hogy azért olyan 390-400 pontom csak lesz, mert a közepek jól sikerültek. Majd meglátjuk :D Majd írj hogy neked hogy sikerült, remélem mindkettőnket felvesznek :)
2014. máj. 31. 10:53
 3/15 anonim válasza:

Nekem 411 pontom van.

Én arra tippelek 390-400 között lesz idén a ponthatár se-gytkra.

Így gondolkozom: mitől változhat?

-attól hogy a mostani érettségizők látták tavaly, hogy a kémia emelt nem játék, komolyan vették, többet készültek. Illetve vannak sokan másodszor nekifutók, akik nyilván azóta gyúrnak rá. Ez olyan 20-30% javulást jelenthet a kémia emelt eredményekben, az pedig 20-30 pont emelkedést a ponthatárban.

-a biológia eredmények nagyjából állandók, az nem változtat lényegesen, (idén állítólag nehezebb is volt…)

-Ott van még a jelentkezők száma ami 46 emberrel több csak mint tavaly, első helyen kb ugyanannyi, ez pár pont emelkedést jelenthet max.

Aztán ha idén csupa zseni érettségizett, akkor az okoskodásom mit sem ér :D és én sem jutok be :(

(Számomra) elkeserítően sok kommentet látok neten 85% feletti kémia és biológia eredményekről.

Ha valaki tud statisztikát az idei és tavalyi emelt kémia országos átlagok összevetéséről, esetleg a biosz emeltekről, vagy valami hasonlóról, írja már meg légyszi.. :) mert abból lehetne biztosabbat mondani.

2014. jún. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért azt is számításba kell venni, hogy ugyan sokan kiírják, hogy milyen jó lett nekik a két emelt, de akiknek rossz lett azok nem, és azokból is nyilván van sok.
2014. jún. 2. 14:47
 5/15 anonim válasza:

Közben megtaláltam hogy egy másik kérdésben már valaki linkelte a statisztikákról készült oldalt:

[link]


Ebből kiderül hogy a tavalyi ponthatár 371pont: 65%biosz és 60%kémia (utóbbiról azt hittem alacsonyabb volt) országos átlag mellett született.

Ősszel 64%biosz és már 72%kémia lett az országos átlag.

A pesti kémia átlag nagyobb ugrást mutat (2013máj)60%ról (2013ősz)76%ra...

Én nem hiszem hogy az őszi átlagoktól magasabb lenne most májusban, akkor viszont kb 16 pont plusz, legyen 20 mert többen jelentkeztek.

Akkor 390-395től bejuthatunk. :)

2014. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

sziasztok, én is a gyógyszerészetire jelenkeztem. 84 lett a kémia, 88 a biosz.


Nektek? :)

2014. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Remélem 400 alatt marad, mivel én is akörül számoltam a pontjaimat. A bioszom 70% lett a kémia... hát elég csalódás, pedig a tavalyihoz képest sokkal könnyebb volt, az elmélet legalábbis, s mégis elrontottam. Talán a szóbelim jobban sikerül és felhozhatom. Születtek elég meredek eredmények az évfolyamomon... 80 meg 90% fölötti biosz és kémia, ez elég elkeserítő, viszont ők mind az orvosit jelölték meg első helyen, és fel is fogják venni őket.. Egyébként nálunk nincs senki rajtam kívül, aki első helyre a gyógyszerészt jelölte volna meg...

Ezt csak azért írom, hogy ne ess kétségbe, nem zseni mindenki, rajtunk kívül biztos vannak még, akik nem teljesítettek olyan jól. Tény, hogy sokat javult a kémia átlag, a biosz viszont idén kicsit nehezebb volt, a jelentkezők száma nem változott nagyon, így én is 390-400 közöttre saccolnám.

2014. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok

Szerintem is akörül lesz, bár az tuti, hogy gyógyszerésznek nem jelentkeznek annyian első helyre..

Nálunk is csak én vagyok az egyetlen :)

2014. jún. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a kémia meg a biosz tanárommal. A kémia azt mondta hogy ő azt hallotta(és a javításokból azt látta), hogy nem a 70-80-s az átlag hanem a 40-50, mert idén nem sikerültek olyan jól, mégha könnyebb is volt, mint tavaly. A biosz tanárom pedig 60-ra tette az átlagot, ő pedig a körzet főjavítója, vagy mi a fene, így rengeteg dolgozatot lát. Szóval van remény :)
2014. jún. 4. 12:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem 386 lesz a ponthatár. :) júl 24-én lehet értékelni is akár a válaszom :D ha 5-nél többet tévedek, vállalom a (N)-t. :d
2014. jún. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!