Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha szóbeli érettsé...

Mi a teendő ha szóbeli érettségin olyanra kérdeznek rá amit nem tudok?

Figyelt kérdés

Emelt és középszintem egyaránt.

Megmondjam szép kereken, hogy "nem tudom a választ"? Ez mennyivel von le több pontot mintha mondok valami tippet vagy kertelek a témáról körülbelül magyarázva?



2014. máj. 31. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyat semmiképp se mondj, hogy nem tudod. Valamiről kezdj el beszélni, és vagy eszedbe jut, vagy rávezet a tanár(nő).
2014. máj. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Ha megmondod, hogy nem tudod, akkor az bukta, ha megprobalsz kamuzni, akkor meg van esely, mert latjak az igyekezetet. Ha azt mondod, hogy nem tudod, akkor azt mondjak, hogy ha te nem torod magad, akkor ok minek tegyek.
2014. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. máj. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem tudod, nem tudod, ne rizsázz. A mellébeszélés, rizsa értékelhetetlen. Ha valami elképzelésed azért van a kérdésről, azt ne tartsd meg magadnak. Eleve a vizsga alapvetően abból áll, hogy elmondod, amit a felkészülési idő alatt összeírtál, tehát nem egy faggatózás. Kérdéseket csak ez után tesznek fel, csak akkor, ha valami fontosat kihagytál.
2014. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha az egész tételt nem tudod, akkor póttételt kell

húznod -

2014. máj. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
A nem tudom tilos szó a vizsgán. Próbálj hangosan gondolkodni. Kamuzni nem érdemes, azt egy vizsgáztató azonnal kiszúrja.
2014. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a rizsázz dolog középszinten talán elmegy, emelten semmiképpen. Továbbá rizsázni akkor lehet, ha tudsz valamit, de nem pontosan, vagy nem eleget. Ilyenkor kell rizsázni és remélni, hogy nem kérdeznek bele.

Továbbá vannak kérdések amire nem lehet rizsával válaszolni. Például hány kromoszómánk van? Válasz 46, vagy tudod vagy nem. Ha nem tudod akkor közlöd, hogy elnézést nem tudom a választ. Ha úgy sejted, hogy 40 valamennyi és páros akkor tippelsz.


Amit írtam az elsősorban reál tárgyakra igaz. A humán tárgyak önmagukban sem sokkal többek értelmetlen rizsánál tehát ott nyugodtan lehet ontani a hülyeséget.

2014. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!