Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi szóbelin ti mennyit...

Érettségi szóbelin ti mennyit tudtatok beszélni?

Figyelt kérdés
Van 15 percünk azt kitölteni elég nehéz, vagy tudom és gyorsan elmondom, vagy nem tudok szinte semmit és úgy húzzák ki belőlünk. Egyébként azt mondják, hogy a hülye is átmegy érettségin. Ez mennyire igaz? Ennyire segítőkészek a tanárok? Ja és 30 pontos a szóbeli, az írásbelin sztem elértem mindenhol a 25%-ot (nagyon meglepődnék ha nem) akkor hány pontot kell elérni a szóbelin, hogy ne bukjak meg?

2014. jún. 1. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha rendesen felkészülsz, akkor fogsz tudni 15 percet beszélni, meg különben sem az számít, hogy mennyit beszélsz, hanem, hogy mit mondasz, ha 5 perc alatt elmondasz mindent jól, azért nem vonnak le pontot, nekem például többször volt, hogy kevés is volt az a 15 perc, de ha még van idő és nem tudsz már mit mondani, akkor a tanár is elkezd kérdezgetni azokról, amit esetleg kifelejtettél, de hidd el, ha nem úgy mész oda, hogy nem tudsz semmit, akkor olyan gyorsan eltelik az a 15 perc, hogy észre sem veszed
2014. jún. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Én szerintem le fogok dermedni,és semmit nem mondok,vagy csak annyit,hogy : ööö...hmm...kínos mosoly,gyomorfekély.Nagy a valószinüsége,hogy megbukom.
2014. jún. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 30 pontos a szóbeli, akkor 4 pontot kell elérni a sikeres szóbelihez, ez gyakorlatilag 2-3 mondat. Aki nem megy át érettségin,az nem tudom hogy jutott el egyáltalán a negyedikig. A szóbeli könnyebb mint egy órai felelés mert segédletet is kapsz (forrás,kötet,térkép).

Például történelemből itt a pontozás az oldal alján, ha elrendezed térben és időben a tételt az már 6 pont, csak meg kell keresned a térképen.

[link]


Mivel nem felsőfokún tanultam tovább és nem számított az eredménye, nem is tanultam szinte semmit még is a matek kivételével mindeegyik hármas-négyes lett.

2014. jún. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fogsz! Még ha idegen vizsgáztat, akkor oké, de a saját tanárodtól nincs semmi okod félni. Lesz bőven idő kidolgozni a tételt, utána figyelheted azt, aki éppen felel, meg az első tantárgy után megszokod. Én is nagyon paráztam, majdnem elájultam a terem előtt, aztán tök jó hangulatban telt a felelésem.
2014. jún. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó ezt így tőletek is hallani, az osztályomban is kb. mindenki így van vele, hogy nem lesz nehéz, de a tanáraink mindig csak azt hajtogatták, hogy tanulj mert szóbeli előtt már nincs sok idő tanulni.

Ez a pontozási rendszer így elég nevetséges, de legalább most már nem parázok :)

Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 1. 08:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly előrehozottan csináltam földrajz érettségit, a 15 percből kb 8-9 percet beszélhettem. Ha tudod a témát akkor hamar végzel.
2014. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nyelvtannál pl. kb. 4 mondat után leállított a tanár, mert látta, hogy megy.

Tuti nem beszéltem egyiken se 15 percet, pedig minden max pontos lett. A lényeget kell elmondani, normálisan, összeszedetten, ennyi. Ha kérdez, válaszolsz.

Amúgy az a tapasztalatom, hogy érettségin még az a tanár is jó fej, aki egész addig szemétkedett...

2014. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik tantárgyból sem beszéltem 15 percig. Az a lényeg, hogy beszélj az adott témáról. Ha nem jut eszedbe az egyik mondat, akkor sem lehet megállni és azon gondolkodni, hanem mondani kell azt, ami rögtön az eszedbe jut az adott témáról. Nem azt nézik, nem mérik stopperrel, hogy valaki kitölti-e az adott időt. Az a lényeg, hogy az adott tételről beszélj, szépen és összeszedetten.

Sikerülni fog! :) Fontos a pozitív hozzáállás!

2014. jún. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!