Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy tanuljátok az irodalom...

Ti hogy tanuljátok az irodalom tételeket?

Figyelt kérdés
a tétel címeket kiadta a tanár, eddig sajna még egyet se tudok, hogy lehetne 4-5 nap alatt megtanulni őket? nem sok időm van ezzel sz.....ozni :S

2014. jún. 4. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

hát én nem tanultam rá semmit... :D egyszer elolvastam őket és tudtam. 92%-os magyar érettségim lett szóval nemrossz.


De mivel gondolom te nem igy vagy ezzel, javaslom a következőt:

4-5 napig csak arra gondolj hogy pár nap és vége! után buli ezerrel és milyen marha jól fogod érezni magad hogy nem cseszted el az érettségit!

Olvass el 1 részt,(5-6 sor) mond fel hangosan, olvasd a következő részt és ugyanigy. 3 rész után mond fel az egészet. Ha valamit nem tudsz, azt ujra át tanulod.

így 1-2 óra alatt több tételt is meg lehet tanulni

DE NE GÉPEZZ NETEZZ, EGYÉL! semmit!!!!!!! necsinálj amig tanulsz!

2014. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy nektek hogy van, de nekünk a tételek többsége verselemzés. Tehát például meg van adva az, hogy Petőfi Sándor látomásköltészete. Egy pár mondattal be van vezetve, azt elolvasom vagy háromszor, aztán ennél a tételnél nekünk az Egy gondolat bánt engemet és A XIX. század költőit kell elemezni. Azt elolvasod egyszer, és érettségin úgy is ott lesz előtted a szöveg, és majd csak úgy jönnek a dolgok (már, ha megy a verselemzés). Aztán a tétel végén van egy kis lezárás. Az is vagy három mondat, azt is elolvasod háromszor és menni fog! Sok sikert! :)
2014. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már sehogy. Hamarosan te is megismered ezt az érzést. :-)
2014. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
alig várom !!!
2014. jún. 6. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!