Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan néz ki matematikából...

Hogyan néz ki matematikából egy emlet szintű szóbeli tétel?

Figyelt kérdés

Idén 24 tételcím van megadva...

Ha vizsgázni megyek akkor kihúzok egy tétel címet, s annyi, azt mondok róla amit "akarok"? Vagy van hozzá feladat, kérdés vagy egyéb?



2014. jún. 5. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy feladat még szokott lenni mellé.


Szóval ha sok pontot akarsz, akkor

– el kell mondanod a feladat megoldását,

– egy a témához kapcsolódó definíciót,

– egy a témához kapcsolódó tételt bizonyítással,

– fel kell sorolnod a témához kapcsolódó 4-5 alkalmazást.


Részletesebben itt: [link]

2014. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg még ajánlom figyelmedbe ezt is: [link] (kicsit tömörebb)


De ha már itt tartunk, akkor még a hivatalos tételsort is belinkelem a biztonság kedvéért.

[link]

2014. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm....

és valóban elég egy definíció, és egy tétel bizonyítása?

mert pld itt https://www.youtube.com/watch?v=DopGFVrRPr8 többet is mond az illető?

2014. jún. 5. 13:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg a videót, szóval nem tudom, hogy mond-e többet is az illető. Viszont ha többet mondasz, akkor nagyobb valószínűséggel lesz legalább az egyik jó is.


Másrészt ha csak egy definíciót meg egy tétel bizonyítást mondasz, akkor a feladatot sem oldod meg, meg alkalmazások se lesznek, meg a „felelet összetétele felépítésének szerkezete” is elég gyér lesz szerintem.


Szóval ha sok pontot akarsz, akkor legalább egy tételt és definíciót akkor is mondjál, ha egyet sem tudsz.

2014. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké... köszönöm :D
2014. jún. 5. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!