Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tippeket tudnátok...

Milyen tippeket tudnátok mondani magyar szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
Az évek során mindig kihúztam puskázással a magyar órákat/dolgozatokat és most rájöttem hogy nem sok tudással rendelkezem az irodalom terén.

2014. jún. 5. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanuld meg a tételeket és kész.
2014. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tételek megtanulását tényleg nehezen úszhatod meg, de az időt húzhatod például egy értékelhető bevezetéssel, amit minden tétel elé kigondolsz. Ha jól indítasz, nyert ügyed lehet.

Ami nekem még mindig bevált, hogy egy-egy érdekes információt elhintettem a tételben szereplő könyvről, költőről, időszakról bármiről. Ezeket az érdekességeket könnyebb is megjegyezni, és a tanárokat le lehet nyűgözni vele.

2014. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tudod a nyelvtant, azzal már átmehetsz.

És a szóbelin alaposan nézz körül az asztalon, nekem is olyan könyvet hagyott ott a tanár, amiben véletlenül volt egy kislexikon hátul. :-)

2014. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát azért a kötelezőket olvasd el
2016. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!