Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék forgatókönyvíró...

Szeretnék forgatókönyvíró lenni. Magyarországon van rá lehetőség, hogy ilyesmit tanuljon az ember? Többi lent.

Figyelt kérdés

Már közel 8 éve foglalkozom írással. 18 éves vagyok, most érettségiztem, és eddig nem igazán tudtam megtalálni a megfelelő irányt. Gimnáziumba jártam, így szakma nem társult a suli elvégzéséhez.

Az utóbbi időben kezdett el bontakozni bennem a gondolat, miszerint ilyesmivel szívesen foglalkoznék. Egyetlen iskolát találtam, ami erre lehetőséget nyúlt, az pedig az ELTE, de ott évek óta nem indult ilyen szak, se államilag költséges, se önköltséges.

Egyik barátom szerint forgatókönyvírónak nem kötelező tanulni, és ezt "lehet diploma nélkül" is. Úgy gondolom, hogy talán tényleg van ilyen, hiszen néhány nagy színész sem járta ki a középiskolát, és mára mindenki ismeri a nevüket, de a kettő mégsem ugyanaz.

És igen, nagy álom Hollywood, de egyelőre beérem sokkal kisebbel is. :D

Előre is köszi!



2014. jún. 5. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyilván nem árt ha az ember rendelkezik valami képesítéssel, de szerintem is, ez egy olyan pálya ami nem feltétlenül igényli hogy Te egyetemet/főiskolát végezz. Ettől függetlenül, én azt javasolnám Neked hogy ne csak erre az egy lehetőségre építs mert még ha sikereid is lesznek, nem biztos hogy örökké tartanak, tekintve hogy ez nem a legstabilabb jövedelmet nyújtó hivatások egyike. Szerintem ezt lehet munka mellett is művelni, és ha eljutsz arra szintre, valaki felkarol, akkor lehet ennek szentelni az életed. Ez a magánvéleményem.
2014. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha ilyen szakra konkrétan nem is tudsz menni érdemes a testvérei közt szétnézni és valami olyat keresni amivel fejlesztheted a képességeid, de akár B tervnek is megfelelnek ha az álom nem jönne össze.

Elsőre a magyar szak jutott eszembe, de a média vagy az újságírás is neked való lehet. Emellett tanulhatsz nyelvet is az fejleszti a szavakhoz való készségedet és utat nyit a külföldi álmoknak is. De szakosodástól függően elhelyezkedhetsz, tanár vagy akár fordítóként.

2014. jún. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!