Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap vizsgázom angolból és...

Holnap vizsgázom angolból és németből is (osztályozó vizsga, magántanuló vagyok). Tippek?

Figyelt kérdés

A két vizsga között maximum 10 perc szünet lesz, nem tudom, hogy melyik lesz előbb. Mit csináljak, hogy ne keverjem a két nyelvet? (Írásbeli nyelvtanos feladatsorok és szóbeli tételek is lesznek.)

Légyszi segítsetek, általában legalább egy óra kell, mire normálisan átállok németről angolra, és kb. 20 perc, mire angolról németre, hogy tudnám lecsökkenteni ezt az időt?


Olyan módszert is írhattok, amit nem tudok holnapig megtanulni, úgyis kelleni fog még.



2014. jún. 5. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Mi az, hogy "átállni"? Ha pl. az utcán megszólít egy turista., várnod kell, hogy átállj magyarról angolra? Wtf?

Levizsgázol az egyikből, kimész, kifújod magad, iszol pár korty vizet, pisilsz egyet, azt levizsgázol a másikból, nem kell túllihegni.

2014. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hányadikos anyagból vizsgázol?
2014. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az átállást úgy értem, hogy én alapból az angolt sokkal jobban szeretem, bár nem régóta tanulom. Angolul szoktam filmet nézni, olvasni stb, így általában eléggé jól megy. A németet viszont nem annyira szeretem. Persze megtanulom, amit kell, de nem nézek németül filmet, és nem is olvasok pluszba.

Ha leszólít egy turista, akkor valószínűleg az utcán vagyok. Ott pedig magyarul beszélek, magyarul gondolkodok, így nem kell "átállnom" angolról németre, vagy fordítva. Viszont a vizsgán nagyon rákoncentrálok az egyik nyelvre, a nyelvtanára, a szavaira, a kiejtésére. Ilyenkor előfordul, hogy ha utána a másik nyelven kell beszélnem, akkor idő kell, mire "elfelejtem" a másik nyelv nyelvtanát, szavait, kiejtését, és ismét a másikra koncentrálok.

A vizsgán, ha a német lesz előbb, akkor nem lesz baj, de mivel az angolt az osztályfőnök tartja, ezért valószínű, hogy az lesz előbb, hogy előbb hazamehessen. És miután angolul beszélek, írok egy óráig, utána nehezemre esik németül írni, beszélni, előtte egy kicsit gyakorolnom kell. Nem mindig kell egy óra, itt is elég néha 20 perc, de valószínűleg nagyon izgulni fogok, úgyhogy több idő fog kelleni.

A turistás példához még annyit, hogy ha egymás után leszólít egy angol, majd egy német turista, akkor is tudok nekik válaszolni, mert az nem bonyolult. Viszont emelt szintű németet tanulok, és az nem csak annyiból áll, hogy elmagyarázom, hogy merre van a szoborpark vagy a legközelebbi kocsma.

2014. jún. 5. 19:48
 4/6 A kérdező kommentje:
11-es anyagból. Már csak a két nyelv van hátra.
2014. jún. 5. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérd azt, hogy az angol lehessen előbb

(bár először úgyis az írásbeli lesz)

2014. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy akár fordítva
2014. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!