Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha van középszintű informatika...

Ha van középszintű informatika érettségim, és emelt szinten akarok csinálni, de nem tudok elmenni a szóbelire, akkor megbuktam, vagy elég, hogy van középszintem?

Figyelt kérdés

2014. jún. 6. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Megbuktál, de mivel már van egy középszintűd, ezért megkapod a bizonyítványt, és nem lesz különösebb jelentősége az emelt buktának.
2014. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A középszinted ettől nem vész el. És az emelt se bukás, ha viszel orvosi igazolást, hanem csak érvénytelen, tehát nem lesz egy egyesed, meg a sulid statisztikáját se rontod. De az emelten persze nem mehetsz át úgy, hogy nem szóbelizel. Esetleg ha tényleg az időpont gáz, akkor próbálj másikat kérni!
2014. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz elmenni a szóbelire? Azért kérdezem, mert ne mindegy.
2014. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kórházban vagyok. Akkor lehet, hogy ha viszek igazolást, akkor elfogadják?
2014. jún. 7. 17:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Mikor engednek ki? Lehetséges, hogy kedden már kint vagy?
2014. jún. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem még minimum egy hétig benn leszek.
2014. jún. 8. 10:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy ha most megbukok, akkor maximum jövőre próbálhatom meg újra. Én viszont ez esetben inkább lemondok az emelt szintről, számítok a közepemre és remélem felvesznek, ha esetleg nem jön össze, akkor elmegyek okj-ra és jövőre leteszem.
2014. jún. 8. 10:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Ebben az esetben nincs esélyed most befejezni, mert elmúlik az emelt szintű vizsgaidőszak, de a középszintűd megmarad, és azzal érvényes lesz az érettségid.


A teendő a következő:

Írsz egy kérvényt az iskolád igazgatójának, hogy mivel önhibádon kívül nem tudtál elmenni a szóbelire, PÓTLÓ vizsgát szeretnél tenni a gyakorlati rész beszámításával. Mellékelve az igazolás. Ha nem vagy 18, szülő is írja alá. Ezt a szüleid minél hamarabb vigyék be az iskolába. A pótló szót azért emeltem ki, mert ez fontos. Az igazgató ezt szinte biztosan el fogja fogadni, és ebben az esetben nem buksz meg és nem javítóvizsgára küldenek, hanem pótlóra, amit ugyancsak ősszel (vagy bármikor később) tehetsz le. Ennek két előnye van:

1. Beszámítják a megírt gyakorlatid eredményét, és a bukással szemben csak a szóbelit kell letenned.

2. Ha netán megbuknál, akkor még egyszer ingyen dobhatsz, mivel a rendes érettségi megszerzése előtt megkezdett vizsga első pótlóvizsgája és első javítóvizsgája ingyenes, így még két lehetőséged lesz. (Egyébként 25 ezer Ft.)


Ennél a megoldásnál egy keményfedeles érettségi bizonyítvány és egy törzslapkivonat üti a markodat a szóbeli végén.

2014. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt azzal a feltételezéssel írtam, hogy egyébként most érettségizel, mert úgy tűnt a szavaidból.

Jobbulást!

2014. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!