Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vezessek Matek füzetet...

Hogy vezessek Matek füzetet úgy hogy átlátható legyen? (gimi)

Figyelt kérdés
vagy külön lapokra dolgozzak?

2014. jún. 8. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint általánosban.
2014. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nah igen én nekem sosem ment bár nem is érdekelt! De voltak lány/gimis oszttársaim akik adtak erre. Minden témát üres oldalon kezdtek volt aki kihagyott egy üres oldalt(oda nem írt semmit) és címet is írtak nagybetűvel, nyomtatottal amit kiemeltek. Sosem értettem miért kell ennyit szöszölni vele én csak írtam. JA + dátum óra szám. :D Kb ennyi és 8-10 mondat/feladat után hagyj ki egy kis helyet. Jaj majd elfelejtettem a szövegkiemelő színe változatos legyen. XD Hát ezen mindig majd bes.artam amikor keresgélte, hogy felírja kiszinezze. :D Én addig lemásoltam egy komplett leckét de átlátható volt az biztos. :D
2014. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egyetlen dolog amit új lapja kezdj az az új téma, különben mehet folyamatosan.
2014. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Te tájékozódj benne és lásd át az a lényeg. Részeredményeket nem nyomorgatjuk bele az előző számolások közé, fentről lefelé haladunk.. kb ennyi. Sosem értettem némelyik csajt, hogy sík hülye a matekhoz de az összes energiáját abba öli, hogy szép legyen a füzet. Nem baj, hogy kukkot nem ért belőle, legalább legyen szép :DD

Én úgy vagyok vele, hogy a tudás nem a füzetben van, én átlátom a munkámat, másnak meg nem kell.

2014. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az én füzetem átlátható: cím általában megy feketével, a számítások, tételek rendszerint kékkel. A képleteket általában bekeretezem. Neked nem biztos, hogy szükséges, de én a feladatok sorszámát (amiket a tankönyvből oldunk meg) szövegkiemelővel húzom ki, hogyha a későbbiekben újraoldanám hamar megtalálhassam. :)
2014. jún. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Órán dolgozz úgy, ahogy jön, aztán otthon egy külön füzetbe szépen vezess át mindent. Ennek megvan az az előnye, hogy legalább még egyszer átolvasol mindent, és jobban megérted. Nem a színek a lényeg, hanem hogy szépen elváljanak a témák, kiemelkedjenek a központi tételek, átláthatóak legyenek a megoldások, és bármikor vissza tudjál keresni a hivatkozásokra.
2014. jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy matek füzet átláthatósága több mindentől függ.


- (számodra is) olvashatatlan írás és még lassú is vagy és ezért sok minden le marad

- a tanár nem következetesen adja le az anyagot

- stb.


Sok minden más is lehet, ezért látatlanba fölösleges tanácsot adni.


tanácsot talán valami műszaki végzettségű ismerősöd tudna adni, aki szerint is a matek egy szükséges rossz és nem pedig egy szükségtelen fölösleg.


amúgy, a részeredményeket szerintem nyugodtan be írhatod a sorok közé kis betűvel, legalább otthon tanulás közben nem kell azokat újra számolgatni és azon agyalgatni hogy is jött ki a végeredmény.

Több színű írás(?) fölösleges hülyeség!

2014. jún. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!