Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha papírom van róla, hogy a...

Ha papírom van róla, hogy a szóbeli érettségit írásban teszem le, azt a felvin milyen dokumentumként csatoljam? Az érettségi bizonyítványhoz, hátrányos helyzethez, fogyatékossághoz?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A felvételi szempontjából nem az az érdekes, hogy hogy teszed le a szóbelit, az érettségi százaléknál ez mindegy, hanem hogy milyen részképesség-zavar ennek az oka, tehát fogyatékosság miatt kaphatsz esetleg pluszpontot, ha van az illető állapotnak BNO kódja.
2014. jún. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elektív mutizmus az oka ennek, erről már felraktam a fogyatékossághoz a papírt. Csak olvastam, hogy ha felmentés van az érettségi valamely részénél, akkor az arról szóló iratot is csatolni kell, de nem tudom, hogy ezt az érettségihez rakjam, vagy a fogyatékossághoz tartozik.
2014. jún. 10. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek csak akkor van jelentősége, ha egy kötelező tárgy pl matek vagy nyelv helyett másikat teszel, így annak nem lehet beírni a jegyét a rovatba. De hogy technikailag te hogy tetted le a kötelező tárgyakból az érettségit, annak nincs jelentősége az érettségi pontoknál, csak a többletpontoknál.
2014. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De felvételi tárgyból emelt szintűt írtam, azért meg jár 50 pont.
2014. jún. 11. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Emelt szintért jár 50, fogyatékosságért meg 40.
2014. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!