Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik már szóbeliztek, nektek...

Akik már szóbeliztek, nektek hogy ment a magyar? Mit húztatok és mennyit beszéltetek róla?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy magyarból nem fog menni az érettségi. Ugyan mindegyik tételről van valami fogalmam, de nem tudom, hogy irodalomból hogyan beszélek majd folyamatosan 7-8 percet. Meg azt sem tudom, hogy milyen segítségeket biztosítanak. Elvileg kapunk egy verseskötet, de ennyi? És oda lehet vinni az asztalhoz, lehet abból elemezni? Aki már túlesett rajta, leírhatná hogy sikerült a felelete, és hogyan próbálta meg kihozni belőle a legjobbat!:)

2014. jún. 18. 18:00
 1/4 anonim válasza:
Ha van valami fogalmad a tételekrõl, nem lesz gond, ott elõjönnek majd a dolgok. Mondjuk nekem szerencsém is volt, olyat húztam amit nagyon tudok (irodalomból Orwell, nyelvtanból Helyesírás alapelvei). Nem az alkotók életrajzát kell jobban tudni, inkább a mûvészetük jellemzõit, fõ mûveiket, arra fektetik a hangsúlyt inkább.
2014. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad volt, nem volt semmi gond, ötösre vizsgáztam, Ady Endréről kellett beszélnem!:)
2014. jún. 19. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy,én meg még mindig nyugtalan vagyok...
2014. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.:) Most már én is csak azt tudom mondani mint az első válaszoló. A tanárok fognak segíteni, ha nem tudod.:) Nálunk még a leghülyébbet is átrugdosták nagy nehezen, konkrétan elmondták helyette a feleletet. Szóval nem lesz gond.:)
2014. jún. 21. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!