Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsgára hogy tudnék...

Nyelvvizsgára hogy tudnék felkészülni hatékonyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Alapfokom van angolból, anno ez elég volt az előző diplomámhoz, most, valamivel több, mint fél évem van rá, és az lenne a kérdésem, hogy milyen könyveket, tanulási módszert javasoltok? Munka és gyerkőc, na meg egyetem mellett nagyon kevés időm és energiám van, de muszáj összekaparnom egy középfok 'C'-t... 10 éve tanultam, sokat felejtettem már.


Köszönöm, ha válaszoltok!

30/N


2014. jún. 19. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Diplomamentő program. Olvass utána!
2014. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is az eszembe jutott; fogékony az agyam, de a nyelv az nagyon nem megy, és ha nincs meg, államvizsgám is csúszik. Régen felcimkéztem a lakást, úgy tanultam. De most az se megy már.
2014. jún. 19. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézz tévét, filmeket angolul, naponta több órán át vegyen körbe az angol, akár háttérzajként is. De emellett módszeresen is kell tanulni B2 szintű tankönyvből, úgy, hogy nekiülsz, és végigcsinálod. Magadban kell eldöntened, hogy ez neked elengedhetetlen, és muszáj rá időt szakítani következetesen munka és gyerek mellett is. Családtagok háttértámogatását (háztartás) igénybe kell venni.
2014. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Milyen könyvet szerezzek be?

Oxford angol van itthon. Az is jo?

2014. jún. 20. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne csak nyelvtankönyvet, hanem coursebook-ot, pl a New English File Intermediate-et, azután a Blackbird-öt, de azt tanári könyvvel együtt, mert abban vannak a megoldások. Persze a hanganyagot is be kell szerezni. És Némethné Hock Ildikó Angol levelezés című könyvét, amiben levélírási mintamondatok, mintalevelek és feladatok vannak.
2014. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Akár facebookon is likolhatsz angol oldalakat és ilyenkor értesítészt kapsz ha megjelenik egy új postjuk. Ezt elolvasod, megnézed ha nem érted lefordítod a szavakat. Vagy angol könyv vagy bármi báe ehhez nagy elszántság kell. Szerintem előbb szavakat kell tanulni és utánna mehet az angol film stb. :D
2014. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mentek a zöld kezek :)

Az a baj a filmnézéssel, hogy szinte egyáltalán nem nézek tv-t, egyedül a telefonon állítottam be a nyelvnél, hogy angol, de az kevés :DD


Igazából nagyon gáz, de nekem a nyelv nagyon nem ment soha, bármit bes*ggelek gyakorlatilag, jogot végzek jövőre, de a nyelvekhez annyira buta, hogy szerintem el sem hiszitek. Pedig érdekel, de nem megy. Még anno az egyik tanárom mondta, hogy létezik olyan, hogy ha akármennyit tanulok, tanulhatnám évekig, akkor sem tudnék lenyelvvizsgázni. Nagyon neki vagyok keseredve..

2014. jún. 21. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!