Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes tanulni a...

Szerintetek érdemes tanulni a nyáron, és ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
A történelmet, a matekot és a biológiát szeretném ismételni/gyakorolni/tanulni, és persze a nyelveket is (angol-német). Jövőre szeretnék angolból előrehozott érettségit tenni középszinten, csinálgattam az írásbelit és 7-8-9 pontosak lettek a feladatok, viszont a szóbeli részre nagyon rá kellene még gyúrnom. Sajnos az angoltanárnőm nem a legjobb a suliban, magántanárhoz meg nem igen mennék (pénz miatt), így önerőből szeretnék felkészülni rá. Ti milyen könyveket, módszereket, vagy akármiket ajánlotok (a matek és a biológia a két legfontosabb tárgyam) ? :)

2014. jún. 19. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyelvből vannak nyelvi táborok, összeülős beszélgetések, ilyeneket érdemes keresned, hogy gyakorolj. Illetve a filmek, játékok: sokkal hasznosabb, mint azt elsőre gondolni szokták. A lényeg, hogy folyamatos, beszélt szöveg legyen. Nem baj, ha nem minden szót értesz, a lényeget ki tudd venni. Ha te is beszélni szeretnél, biztosan vannak nemzetközi lehetőségek, pl. nem csak levelezőpartner, hanem Skype és hasonló élőbeszédes kommunikációban. De a legegyszerűbb idehaza útbaigazítani a turistákat. :)

Matek, biológia... nézd át az eddig tanultakat, vedd elő a régi könyveket, füzeteket. Ezt később úgyis meg kéne tenned. Hasznos valamilyen szinten, ha itt, a GYIK-on az ilyen tematikájú kérdéseket megpróbálod megválaszolni (akár régre visszamenőleg). Sőt, nyelvgyakorlásnak sem utolsó angol nyelvű szakirányú szöveget olvasni a neten (pl. biológiából, mondjuk ismeretterjesztő blogokat, hallgatni Attenborough műsorait eredeti nyelven - kihagyhatatlan!).

2014. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én most érettségiztem biológiából és négy éven keresztül csináltam a Szerényi Gábor által összeállított Nagy biológia feladatgyűjteményt. Bár az ára elég húzós, de szerintem egyszer kibírható, mert mindent felölel amit a négy év alatt tanulni kell. Nem kell ezer meg ezer olcsóbb könyvet venni, mert az egyik a genetikáról szól a másik meg az állattanról. Tesztes feladatokra épül, amihez nem csak az alap biológia tudás szükséges, hanem a logika is. Külön jelöli, h melyik feladat alap, melyik verseny és melyik emelt szintű. Témák szerint természetesen csoportosítva vannak a feladatok tehát elolvasol egy leckét megtanulod és rögtön ellenőrizheted a tudásod. Megoldást is lehet venni hozzá, így biztosan tudhatod,h jól dolgoztál-e.
2014. jún. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menny el nyári munkára, és akkor lesz pénzed magántanárra.
2014. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!