Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen növényeket "illik"...

Milyen növényeket "illik" felismerni biológia szóbeli érettségin?

Figyelt kérdés

Vagy megadják a növények neveit és akkor úgy jellemezni őket? Mi van akkor, ha esetleg nem tudom felismerni? Nyilván nem lesz időm fellapozni a Növényismeretet.

Voltam bent a tanárnál, de ezeket elfelejtettem megkérdezni. Tudok pár növényt, mert említett néhányat: pl. akác, gyermekláncfű, ibolya, pásztortáska, vérehulló fecskefű.

Ezeken kívül lehet más?



2014. jún. 20. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Csalan, buza..

Ezeket is konnyu felismerni

2014. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A biológia részletes érettségi-vizsgakövetelményekben nincs benne, hogy bármely növényt fel kéne ismerni, az van benne, idézem:


"Tudja használni a növényismeret könyvet a

környezetében élő növények megismeréséhez,

és élőhelyének, ökológiai igényeinek

jellemzéséhez." (3.4.1)


Én emelteztem bioszból, de egy növényt se kellett felismerni. Olyan lehet viszont, hogy azonosítsd, hogy mely növényi csoportba tartozik (kép és tulajdonságok alapján): mohák / harasztok / nyitvatermők / zárvatermők --> egyszikű v. kétszikű


Illetve egyszikű/kétszikű lágy szárat, a fás szár részeit, a gyökér hossz- és ker.metszetét, a kétszikűek főeres levelét tudni kell felismerni.

Van még kérdés?

2014. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is emelt bioszoztam, és egyetértek az előttem szólóval. Konkrét növényfajokat nem kell felismerni, csak tulajdonságok alapján a főbb rendszertani csoportokat...
2014. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A tanárom mondta, hogy még rendes élő növényt is fog behozni. Meg ugye lediktálta, mik lehetnek. Kicsit félek, hogy nem tudnám. Tudom a főbb csoportok jellemzőit, mert megtanultam, de nem hiszem, hogy betudnám sorolni őket nagyobb rendszertani csoportokba egy kép alapján. Valami jó módszeretek van?

2014. jún. 21. 15:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Növényfelismerés biztosan nincs. OKTV döntőn annál inkább. :D na azt nem kívánom senkinek...
2014. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már ránézésre el tudod dönteni, hogy moha / haraszt vagy virágos növény.

Ha virágos növény akkor lehet nyitvatermő (tű levelek, toboz) vagy zárva termő (ekkor lehet egyszikű vagy két szikű: az egyszikűek el nem ágazó szárúak, mellékeres sztárölelő levél, lepellevél a virágon, a kétszikűek főeresek, elágazó szár, külön csésze és szirom levél).

2014. jún. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! :)
2014. jún. 23. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!