Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van/lesz azokkal akik nem...

Mi van/lesz azokkal akik nem elég okosak? Ők miből fognak megélni?

Figyelt kérdés

Csak azt hallani, hogy a tanulás a jövő záloga.

Na persze nem a pék és asztalos szakma hanem a diploma.

Persze abból sem akármi.


Ne de mi van azokkal akik egyszerűen nem elég okosak ahhoz, hogy egy (piacképes)diplomát összehozzanak?

Mi van azokkal akiknek a tanulás nehezen vagy kimondottan nehezen megy?

Nem idiótákról beszélek. Értelmes emberek, gyerekek be tudnak illeszkedni a társadalomba,udvariasak,segítőkészek csak egyszerűen az oktatási intézményekben nem tudnak teljesíteni.

Rendelkezhetnek jó ötletekkel is,de buták ahhoz, hogy adott irányba tanuljanak.

Ők miből fognak megélni?

Vagy ma már lassan mindegy ,mert a diploma sem ér annyit, mint régebben és inkább kapcsolatok kellene a boldoguláshoz?



2014. jún. 22. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Kérdezd meg a nagyszüleidet vagy a szüleidet, hogy régen és most miből éltek/élnek meg (gondolom egyiküknek sincs diplomája). Nagyjából ugyanabból fognak megélni az emberek most is.
2014. jún. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Elég sok ember él meg kétkezi munkából.
2014. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre az emberekre is szükség van. El lehet helyezkedni például az építőiparban, vagy elmehetsz egy nagyvállalat/multi alkalmazottjának. Lehetsz bolti eladó, vagy árulhatsz sültkrumplit a mekiben. Lehetsz énekes, zenész, író, festő, szobrász, vagy elkezdhetsz bio élelmiszereket termelni a kertben, amiket aztán eladhatsz. Készíthetsz kis ajándékokat is, melyeket akár online is értékesíthetsz. A lehetőségek tárháza végtelen, csak arra kell rájönnöd, hogy mi érdekel.
2014. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
86%

Apám fényező, kap 140 nettót, volt hogy pár túlórával megvolt a 170 is neki.

Anyám mondjuk csak 85öt kap, de Ő elmondása szerint beéri ennyivel mert ha eljönne onnét ahol most van, lehet évekig nem kapna munkát.



Nekem sosem volt erősségem a matek, 3. osztálytól fel is voltam mentve egészen 13. osztályig. Soha nem osztályoztak már, mert nem tudtam megoldani semmilyen egyenletek meg ilyeneket.


Hegesztő lettem végül, keresek 130-at, van egy jó kocsim, amit fenn tudok tartani igaz úgy hogy anyuéknak nem kell leadni a pénzből, és saját házam sincs, így mindet magamra költöm.


Szóval meglehet élni, könyvelők nem keresnek sokszor 110-en felül



Nyilván akik 500e 1millió ft-os fizetést kapnak, azoknak elment rá a fiatalsága ugyanis még 27 évesen is tanultak, ami nem ritka diploma esetében.

Én úgy gondolom ilyen embernek születni kell, nem hiába mondják ahol 1 egyetemet vagy főiskolát végzett ember van, ott akad több is a családban..



Amúgy meg külföldön sem veszik komolyan a tanulást ne hogy azt hidd, attól hogy Magyarországon minden 5. mostani gimnazistának már borítékolható a diplomája, az itthoni sajátosság.

Máshol egy éttermet ellehet vezetni börtönből kijőve, pusztán csak ész kell hozzá, és pénz.

21F

2014. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

És nézd meg, hogy mennyi diplomás marad a szakmájánál.


dolgoztam soron, volt több közgazdász végzettségű, jártam mezei okjs tanfolyamra, ott volt pénzügyes és jogász diplomával rendelkező is.


Szóval attól mert diplomát összehozza, az még nem jelenti azt, hogy abban el is fog tudni helyezkedni.



Nem a tanulás a jövő záloga, hanem a helyzetfelismerés és az alkalmazkodás.


Az éli túl aki képes alkalmazkodni a változó viszonyokhoz.

2014. jún. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most idézem ált.iskolás föci tanárommat: szakmunkások mindig kellenek nem csak orrvos/ ügyvédek ez a sorsuk...
2014. jún. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!