Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek azok a kötelező és...

Melyek azok a kötelező és ajánlott olvasmányok, amelyeket el kell, illetve el lehet olvasni 9. osztályra/osztályban?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!!! :)

2014. jún. 22. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Rómeó és Júlia, Árvácska, A kőszívű ember fiai, Szent Péter esernyője, Iliász és Odüsszeia, hogy csak néhányat említsek.
2014. jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kőszívűt nekünk hetedikre kellett elolvasni, Rómeó és Júliát pedig nyolcadikra.


Görög drámák és Iliász-Odüsszeia biztos benne van, mivel azzal kezdődik a középsulis tananyag.

Egyébként iskola válogatja, miket kérnek.

2014. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég, én 6.-os voltam idén és nekünk a Kőszívű ember fiai-t, és a Szent Péter esernyőjét adták fel.
2014. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szophoklész: Antigoné, Shakespeare: Romeo és Júlia


Homérosz Iliászát és Odüsszeiáját nekünk nem kellett elolvasni, de vettük. Ennyi rémlik, de biztos, hogy volt még.

2014. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezeket találtam:


[link]


[link]


[link]

2014. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem egyforma

Van ahol a görög mitológiából is kell olvasni

De a görög drámák közül leginkább az "Antigone" szokott lenni kötelező (Szophoklesz)

2014. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De csak úgy mellékesen mondanám, hogyha nem adtak fel semmit, akkor az konkrétan azt is jelenti, hogy nem kell semmit elolvasnod. Szerintem nem fogják leszedni a fejedet ha csak év közben olvasod el.
2014. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kilencedikben egyáltalán nincsenek hosszú kötelezők, év közben is nyugodtan el tudod olvasni. Az első pedig nem tudom miről beszél, a Kőszívű és a Szent Péter esernyője általálnos iskolában kötelező - lehet középiskolában is, de biztos nem kilencedikben, tekintve a tanterv felélítését (időrendi sorrend ---> a görög mitológiával kezdődik, nem lehet eljutni a 19. századi magyar irodalomhoz).

Homérosz: Iliász, Odüsszeia

Szophoklész: Antigoné, Oidipusz király

Shakespeare: Rómeó és Júlia, Hamlet

Egyébként tényleg nem ajánlom, hogy nyáron elolvasd ezeket. Egyrészt mire odajuttok, hogy pl. dogát írtok egy kötelezőből, addigra totál elfeljted az egészet; másrészt nagyon rövidek (ezzel ellentétben nem valami könnyű olvasmányok, de meg lehet velük birkózni), simán el tudod olvasni év közben is; és ami a legfontosabb: nem mindem tanár ugyan azokat a kötelezőket kéri, érdemes megvárni, hogy ő kijelölje őket. Például az én osztályom 2 csoportra van osztva, az én csoportomnak el kellett olvasnia az Antigonét és az Oidipusz királyt is, a Rómeó és Júliát és a Hamletet is, míg a másik csoportnak csak az Antigonét és a Rómeó és Júliát. Tulajdonképpen az Iliászt és az Odüsszeiát el sem kellett olvasnunk, csak részleteket a szöveggyűjteményből. Amit rettenetesen utáltam, az az volt, hogy hosszú-hosszúúú részleteket olvastattak velünk a Bibliából.

Nem tudni nektek mit adnak majd fel. Nyugodj meg, annyira nem lesz vészes, élezd a nyarat inkább :D Nekem azért már lesz dolgom. 10.-re 18 db kötelezőt adott fel a drága magyartanárnőm...

2014. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!