Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Számítanak-e a felvételinél a...

Számítanak-e a felvételinél a többletpontok, ha olyan szakra szeretnék menni, ahol alapponthatár van?

Figyelt kérdés
Valahonnan hallottam hogy alapponthatárral rendelkező szaknál a pluszpontok nincsenek figyelembe véve. Igaz ez?

2014. jún. 23. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Szerinted. Úgy mégis. mi a büdös francért nem számitana azért mert 260 a pont. Azért 260 mert van hely, de jelentkező annyira sok nincs...

LOGIKA...


Ha nincs meg 260 pontod a plusz pontok nélkül, TEHÁT 240 pontod van mondjuk anélkül hogy hozzáadnák a nyelvvizsa 28 pontját, akkor nem számolják.

Tehát 260 pontodnak meg kell lennie CSAK a pluszpontok nélkül.

2014. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

1. Honnan tudod hogy a jogszabályi minimum a ponthatár? Csak azt tudhatod hogy elmúlt években a szakra be lehetett jutni a jogszabályi minimummal, de azt hogy idén mennyi a ponthatár az csak július 24-én este 8-kor derül ki!!!!

2. Jogszabályi minimumot tényleg többletpontok (kivéve emelt érettségiért járó) nélkül kell elérni, ha idén valakinek tanulmányi eredmények alapján nincs meg a 260 pontja akkor hiába van akár felsőfokú nyelvvizsgája is, nullázzák ez eredményét.

3. Ha tanulmányi eredmények alapján eléred a 260 pontot vagy akkor viszont hozzáadják a többlet pontokat. Az lényegtelen hogy arra a szakra ahova jelentkezel milyen pontszámmal lehet majd bekerülni!

2014. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, nem úgy érted, hogy olyan szakoknál, ahol államin a jelentkezők pontszámától függetlenül húztak egy magas ponthatárt (andragógia és hasonlók)? Ezeknél számítanak a többletpontok, csak azokkal együtt érheted el.
2014. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első, először értelmezd a kérdést, utána hülyézd le a kérdezőt. Ő arra a 10-en valamennyi szakra gondolt, ahol állami ponthúzás történt.

Kérdező: Ugyan úgy beleszámítanak a többletpontok is.

2014. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó:

És ezt mégis honnan szűrted le? Mert hogy az alapponthatár azt jelenti hogy az alap, tehát a legalja a pontszámitásnak, tehát idén a 260.

Amit írt ezt jelenti.

Az hogy ő az ELŐRE MEGHATÁROZOTT szakokra gondol az 1 másik dolog. De ezt se te sem én nemtudhatjuk.


Mellesleg meg ezidáig nem hülyéztem le senkit, rajtad kivül... Most... Mert lepontozol, holott igazam van.

2014. jún. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!