Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem jótanácsok?

Orvosi egyetem jótanácsok?

Figyelt kérdés
Csak általános dolgokra/tanácsokra gondolok... Amiről valószínűleg még fogalma sincs egy leendő orvosisnak, de jó lenne, ha tudná. Gyakori hiba, amit elkövethet az ember, ilyesmi.. :)

2014. jún. 26. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az,h nem tanul, csak a vizsgák előtt. Orvosin nem árt folyamatosan tanulni, mert utána esélytelen lesz átmenned a vizsgákon.
2014. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk a nyáron én a helyedben bevágnám az Anatómiai atlasz nagyját, hogy ezt ne suliidőben kelljen. Folyamatos tanulás, sok a tananyag, nem lehet egynél többször eljátszani, hogy csak a vizsgaidőszakban tanulsz, hiszen az anyagok egymásra épülnek nagyon sok esetben, így szükséges a továbbiakban.
2014. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

"nyáron én a helyedben bevágnám az Anatómiai atlasz nagyját"

Eszedbe ne jusson. Élvezd ki a nyarat! Ne parázz előre az egyetemen, mindent a maga idejében:)

Én anno kiélveztem az utolsó igazán szabad nyaram, tedd ezt te is! Utána úgyis jönnek majd az idegölő vizsgaidőszakok meg nyári gyakorlatok.

2014. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem is élvezd ki az utolsó felhőtlen nyaradat, és ne a tanulással foglalkozz! Nézegetni lehet az atlaszt is ha érdekel, de semmiképpen se kezd el tanulni, egyrészt ehhez tankönyv és tanár is kell, másrészt pedig a suliban is ezt fogod csinálni, ne unj rá már most. :)

Jó tanács? Tényleg, ha lehet folyamatosan tanulj. Általában vannak évközi demok, zh-k amik azért rákényszerítik a lustábbakat is a tanulásra. Ezek részben ezért is vannak kitalálva, hogy év közben is tanulj és hogy visszajelzést adjon a tudásodról, sőt pl nálunk a DOTE-n sok ilyen zh-val akár ki is lehetett váltani egy adott tárgyat, vagy legalábbis könnyített a vizsgán ( persze csak ha nagyon jól megírod őket). Én pl csináltam azt is, hogy alig tanultam egy tárgyat és a vizsgaidőszakban próbáltam megtanulni egy hét alatt...mondhatom, hogy szinte semmit sem aludtam! :D Persze végül meglett, de azért ha teheted ne ess bele ebbe a csapdába. :)

És én még azt is tudom javasolni, hogy a sok tanulás mellett, amikor már azt érzed, hogy nem bírod, tedd félre az egészet és menj el valahova sportolni, moziba, találkozz a barátokkal, egyszóval élj is. Nyilván nem arról van szó, hogy minden nap menj el bulizni, és vedd félvállról a tanulást, elvégre egy orvosin ezt nem igazán lehet megtenni, de nagyon kell a szórakozás, kikapcsolódás is. Egyébként ha ügyes vagy hamar belerázódsz az egyetemi életbe, erre való az első félév, hogy ezt megtanuld. Csak ügyesen! Egyébként melyik egyetemen kezdesz? :)

2014. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mondjuk a nyáron én a helyedben bevágnám az Anatómiai atlasz nagyját, hogy ezt ne suliidőben kelljen."

Semmi értelme nincs, csak latin kifejezéseket magolnál egy képről összefüggéstelenül.

Tanulj folyamatosan. Könnyű halogatni a dolgokat, de a saját dolgodat könnyíted meg, ha még szorgalmi időszakban leülsz tanulni.

2014. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ :)

#4es, ha minden összejön, akkor a SOTE-n, azt jelöltem elsőnek, de csak 428 pontom van, szóval elég necces... Másodiknak Szegedet jelöltem, azt gondolom már biztosra vehetem, hogy oda megvan a pont :) de nem akarok elkiabálni semmit :D

2014. jún. 26. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha teheted, menj el gólyatáborba. Így első körben ez a legfontosabb.

Ott egyrést jól érezheted magad, ismerkedhetsz, és megtudhatsz egy csomó fontos infót.

Ne tanulj előre, baromság. És ne vegyél meg minden könyvet előre, mert év elején sokkal olcsóbban megúszod.

2014. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!