Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 415 ponttal idén szerintetek...

415 ponttal idén szerintetek be lehet kerülni Pécsre vagy Szegedre az orvosira? (áok)

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem 90% hogy elég lesz
2014. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvosin Debrecenbe tavaly 395 pont kellett, a többit nem néztem, de szerintem a kérdésben szereplő két hely közül valamelyikre elég lesz.
2014. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Javaslom a júli 24-ei eredményhirdetést :) Amúgy én is félek ám nyugi :) Ha a tavalyi eredményektől nem tér el nagyon, akkor esélyes vagy :) Tavaly alacson pontszámok voltak. Abba bízok én is, hogy az orvos kivándorlás/hiány stb. miatt talán kicsit jobban támogatják az egyetemeket és alacsonyabb lesz a pontszám :D De a tavalyinál alacsonyabb szinte biztos nem lesz.
2014. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves előttem válaszoló idézlek:"Abba bízok én is, hogy az orvos kivándorlás/hiány stb. miatt talán kicsit jobban támogatják az egyetemeket és alacsonyabb lesz a pontszám"

Te tudod hogy alakulnak ki a ponthatárok? (mert akkora zöldséget írsz)

A felsőoktatási felvételi eljárásban a ponthatárokat az országos államilag támogatott hallgatói létszámkeret, az adott egyetemre/főiskolára összesen felvehető létszám (ún. kapacitás), valamint maguk a jelentkezők is befolyásolják választásaikkal és megszerzett pontszámaikkal. A ponthatárokat 15 éve egy matematikai algoritmuson alapuló informatikai szoftverrel állapítják meg a fentiek alapján. Szóval max annyiban lehet köze az orvosi karok támogatásához, hogy nagyobb létszámkeretet határoznak meg..de ez meg nem történt meg, pláne nem a múlt évi létszámkerethez mérten.

2014. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!