Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen érdeklődési körrel és...

Bratilla kérdése:

Ilyen érdeklődési körrel és képességekkel mit lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő tanévben érettségizem, és még mindig nem tudom, hova tovább. Sajnos nem nagyon volt semmi tájékoztatás az iskolában, amit tudok az egyetemi képzésekről, azt a felvi.hu-n találtam, és lehet, hogy nem is mindent értettem jól.

Szóval..

Lány vagyok, nagyon szeretem a művészeteket, a divatot, az irodalmat és a történelmet. Érdekel a pszichológia, de nem tudom, lenne-e hozzá elég kitartásom és pénzem, hogy végigcsináljam. Lenyűgöznek a régi, szép városok, nagyon szívesen dolgoznék külföldön is, vagy legalábbis a gyakori utazással járó munkák is szóba jöhetnek. Nagyon szívesen tanulok nyelveket, jelenleg az angolomat próbálom tökéletesíteni, utána a németet. Ezeken kívül még más nyelveket is tervezek megtanulni. Sajnos nem vagyok művészi képességekkel megáldva, de mint mondtam, tényleg nagyon szeretem, elsősorban a régebbi korok művészeteit (pl. reneszánsz, barokk). Az írás az egyetlen, amihez talán konyítok egy picit, de szerintem regényeket azért nem tudnék írni. Újságcikkeket viszont nagyon szívesen, akár divatmagazinokba is.


11.-ben ilyenek volta a jegyeim:

Nyelvtan: 5

Irodalom: 5

Történelem: 5

Angol: 5

Matek: 2 (tudom, gáz, de nem értem)

A választott érettségi tárgyam is 5-ös.


Szóval erősen humán beállítottságú vagyok, a reál tárgyak egyszerűen nem mennek nekem. Amik tetszenek talán, azok a bölcsészképzések, de azokról meg annyi rosszat hallok és olvasok.

Nem tudom, merre tudnék elindulni. Mit tanuljak és azzal milyen munkát tlálhatnék, amit szeretek is?


Nagyon köszönöm, ha valaki végigolvassa és segít! :)


2014. jún. 28. 12:28
 1/1 valamiparadox ***** válasza:

Erről minden válaszoló mást fog mondani (ezek csupán a saját tapasztalataim,s a személyes véleményem).


Én se általános iskolában,se gimnáziumban nem kaptam olyan szintű tájékoztatást,ami megfelelt volna. Úgy néz ki,hogy ezt neked kell elintézni: pl. Facebook-on keress rá egy csoportra és írj ott valakire,akitől kérdezhetsz vagy menj fel az ELTE/KRE BTK oldalára és nézd meg a tanmeneteket. Melyik hangzik érdekesen? Próbálj utánaolvasni pár témának (Wikipedia vagy egyéb angol nyelvű oldalak).Mennyire érted őket;szívesen tanulnál róluk évekig? A természettudományos dolgoknak is nézz utána. Évekig nem érdekelt a fizika,de kb. 1-2 éve érdekel,viszont nem tudnám tanulni,mert gimnáziumban nem volt jó a fizika tanárom (így évekbe kerülne a felkészítés). Kiderülhet,hogy mégis érdekel valami, ha más megközelítésből hallasz róla vagy találsz egy érdekesnek tűnő részterületet.


Szerintem nem gáz,ha nem megy a matek.Még ha feltételezzük is,hogy rendesen tanultál és a tanárod is jó,lehetséges,hogy nem érted. Én is többször vettem észre,hogy mások nem értik (meg azonnal),amivel nekem nincs problémám.


Mi volt a választott tárgyad,s miért választottad?


Mennyit szoktál tanulni a jó jegyekért? (Sokat kell vagy egyszerűen érted,s elég párszor átolvasni? Szerintem nem mindegy,hogy szívesen elolvasol több száz oldalt vagy inkább problémákat oldalán meg -akár csoportosan is-.)


A kommunikáció szak talán tetszene,de azt most nem javaslom (az egyik ismerősömnek nehezen megy az elhelyezkedés vele;illetve sok dolgot egy gyakornoki pozíció segítségével is meg lehetne tanulni). Írtál is már cikkeket vagy csak szeretnéd kipróbálni? Próbálj meg írni valamiről (elemzést is,ha tudsz,ne csak ismertetőt).


Ezt a véleményemet sokan fogják megkérdőjelezni,de ha kizártad a jogi,a gazdasági,természettudomyános és mérnöki képzéseket (azért nézz utána mindegyiknek,hogy megfelelő döntést hozhass),akkor nyugodtan menj bölcsészképzésekre (ezt csak azért,hogy mindenről kapj egy jobb képet;egyiket se helyezném szívesen a többi fölé). Ott keress egy kombinációt,ami érdekesnek tűnik (legalábbis szerintem használd ki a lehetőséget,hogy tudsz válogatni különböző szakok tárgyai közül).

Milyen nyelveket szeretnél még megtanulni?


Azt nem tudom megmondani,hogy milyen munkád legyen (lehet,hogy nem is fog a szakodhoz kapcsolódni vagy váltani fogsz pár év után),de próbálj olyan szakot választani,amiből a legtöbbet tudod kihozni. Én legalábbis nem látom értelmét annak,hogy kettessel végigszenvedj valamit,ami láthatóan nem megy jól és nem is érdekel.

2014. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!