Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a magyar tanárom...

Kockacukor007 kérdése:

Mit tegyek ha a magyar tanárom igazságtalan velem? Év közben a jó jegyeimet egyszerűen nem akarta beírni, mondván, hogy elfelejtette. A saját kedvére csak úgy beírt jegyeket. Gyakran kerültek olyan jegyek a naplóba amire nincs magyarázat.

Figyelt kérdés
Már év elejétől kezdve rosszindulatú volt velem. A szinte hibátlanul megoldott kötelező olvasmány tesztek kivétel nélkül egyesre sikerültek. Egyszer még az év elején elkértem osztálytársam könyvét, mivel nekem még nem volt meg. Dél után a fénymásolás után elfelejtettem vissza adni. Másnap jelentette a tanárnál, hogy nincs házija. A tanár tudta, hogy miért nem és a végén nekem adott egyest. Amikor úgy álltak a dolgok, hogy négyes leszek év végén csak úgy a saját kedvére beírt nekem 3 db egyest. Azzal magyarázta, hogy év közben "elfelejtette". A szövegértés vizsgát év végén majdnem tökéletesen oldottam meg. Valahogy mégis kerültek bele olyan megmagyarázhatatlan hibák amik miatt végül hármasra osztályozta. De év végén a bizonyítványba mégis kettes került be vizsgajegyként a bizonyítványba. Mit tudok tenni???

2014. jún. 30. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Esetleg azt tudod tenni, hogy máskor a kedves szülő elmegy a fogadóórára, mert nem csak mutatóban ülnek bent a tanárok estig, munkaidőn túl. Másrészt ha kapsz jegyet, az ellenőrződbe beírod, és aláiratod, így nincs kavarodás.
2014. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát egyik osztálytársamnak volt ilyen incidense egy tanárral...ő legutóbb azt mondta,hogy fel fogja jelenteni okirat hamisítás miatt..(persze ,mert van rá bizonyítéka,ha neked nincs, ne tedd) de ebben az is benne van, hogy az igazgató a tanár mellé áll és ki is rúghat..szóval igazán nem tudom..a fent említett megoldás lehet talán jó de az is csak alapos átgondolás után...
2014. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanárnak nem kell szólni, szülőkkel együtt az igazgatóhoz kell fordulni, azonnal.

A tanárt be kell számoltatni, hogy melyik jegy miért van.

Ha vannak ötös dolgozataid, akkor azokat KÖTELES egy évig megőrizni. Ha azt mondja, nem voltál ott órán, akkor meg lehet nézni a naplóban a hiányzásokat.

Ha azt mondja, a rossz jegyek felelések voltak, akkor a tanár jelenléte nélkül meg kell kérdezni az osztályt, hogy emlékszik-e arra a feleltetésre.


Hahó! Ilyenkor azonnal el kell kezdeni intézkedni, nem csak ülni, várni és lenyelni a békát. Nem értem, miért június 30-án teszed fel a kérdést.

2014. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy félreérthetően fogalmaztam, nyilván nem csak az ötös dolgozatokat kell megőrizni, hanem mindet.
2014. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos ezeket már próbáltam, azért írtam ilyen későn(június 30-án), mert azt reméltem tudtok új ötleteket adni.
2014. jún. 30. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De mivel semmit nem írtál azzal kapcsolatban, milyen eredményei lettek a próbálkozásaidnak, így ötletet sem tudunk adni.
2014. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!