Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók, miért...

Orvostanhallgatók, miért nyavalyogtok meg szenvedtek nyilvánosan örökké?

Figyelt kérdés

Én is orvostanhallgató vagyok, most végeztem a második évet SE-ÁOK-n.

Sok olyan, a jövőben orvosira jelentkezni vágyó embertől hallottam, hogy XY orvostanhallgató ismerősétől hallotta, hogy az orvosin naponta 48 órát kell tanulni, legalább 2 liter kávét meginni, sok ezer oldalt megtanulni és a magánélet fogalmát is elfelejteni, mert óistenemolyanhihetetlenülnehézazorvosi, hogy halandó nem is képes teljesíteni."Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel!"

Már csak azért is idegesítő ez néha, mert amikor új társaságba keveredve szóba kerül, hogy orvosira járok, általában háromféle reakcióval találkozom:

A) úgy néznek rám, mint az atya úristenre B) szemüket forgatva húzzák a szájukat, hogy "Na mindjárt megint kezdődik, megint egy nyavalygó, nagyképű orvostanhallgató" (ez általában azokra jellemző, akiknek több orvosis, ismerősük van, illetve szintén egészségügyi szakra járnak) 3) semmi extra reakciót nem veszek észre.

Sajnos elég sokszor fordul elő az első két kategória.

Itt GYIK-en is csomóan tesznek fel olyan kérdést, hogy az orvosira tényleg csak félistenek jelentkezhetnek-e, mert XY medikus ismerősüktől azt hallották, hogy...

Gondoltam, nem nyitom ki a számat addig, amíg a másodévet el nem végeztem. Nos, megtörtént, ráadásul majdnem kitűnő eredménnyel.

Igen, nehéz, néha piszkosul nehéz. És a vizsgaidőszak nem egy leányálom. De azért közel sem kell ezt annyira eltúlozni, mint ahogy egyesek teszik. Ha akarod, meg lehet csinálni, ha pedig nagyon akarod és ambiciózus vagy, akkor pedig nagyon jól is lehet csinálni.

Nem értem, miért kell kívülállókat azzal untatni, hogy milyen nehéz az orvosisok élete, a fiatalabbakat elrémiszteni a szaktól, vagy lenézni más egészségügyiseket, mondván "nekünk mennyivel többet kell tudni".

Annyira utálom ezt, ráadásul szomorú, hogy ilyen sztereotípia terjedt el a közhiedelemben rólunk.

A másik kedvencem, amikor SOTE-s hallgatók lenézik a vidéki orvostanhallgatókat, mintha ott ingyen adnék a diplomát! Ezek olyan nagy baromságok, miért nem lehet ezekről leszokni?

Egyesek így vetítik ki másokra a saját komplexusaikat, vagy mi ennek az oka?



2014. júl. 5. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki kívülálló azt már szinte az "anyatejjel magába szívja" azt, hogy az orvosi nehéz. 1, Mert ezt halljuk. 2, Mert az orvosok tényleg életekkel foglalkoznak, ami egyszerűen nehezen elképzelhető. Mármint van egy vakbélműtét és csodálkozol, hogy na ez most mi Wtf, kivettet valamit belőlem és működöm tovább, ez egy isten.


Aki orvosként panaszkodik hogy nehéz az azért van mert nehéz is! Ő is "magába szívta ", hogy nehéz és így is áll a dologhoz és nem tudja elképzelni, hogy más szak is lehet nehéz.


Ez a vidéket lenéző dolog meg mindenhol ott van és engem is nagyban felháborít. Pl Pestiek , közben pestnek nagy része vidékről költözött fel. Egyszerűen abban a tévhitben vannak, hogy aki vidéki az mind földműves , meg állattartó.


Egyik kedvencem amikor egy pesti szegényebb ember mondja, hogy jó, de neketek vidékieknek könnyebb mert nem kell boltba járni zöldségért, csak ki mentek a kertbe. Na az igen.. Lakótelepen nem is lakhat ember. sőt akinek kertes háza van az tuti termeszt is mindenből végtelen mennyiséget..

2014. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értelek, és köszi, hogy kívülállóként válaszoltál.

Én is tisztában vagyok vele, hogy nehéz szakot választottam, de ezt a legtöbb kívülálló -(hozzád hasonlóan) is tudja, tehát fölösleges állandóan ezt hangoztatni. Ettől nekem nem lesz sem könnyebb, sem jobb, tehát teljesen fölösleges hangosan szenvedni.

2014. júl. 5. 22:38
 3/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez olyan dolog, hogy pár ember nyavalyog, hogy milyen nehéz, erre mindenkire kivetítik a dolgot, mintha minden egyes orvostanhallgató ezen sírna. Ez szerintem nem az orvostanhallgatók hibája.

Másrészt a "kívülállók" részéről sokszor már eleve ott van, hogy ezt meg ezt hallották az orvostanhallgatókról, hát akkor biztos ő is olyan és már mindenbe ezt látják vele. "Ezt meg ezt csak azért mondja, mert egy hisztis beképzelt orvostanhallgató."

Ez a "SOTE-sek lenézik a vidékiek" dolog meg olyan, hogy ha nem lett volna példa soha legalább erre csak utaló beszólásokra, akkor valószínűleg nem is lenne. Ez persze nem azt jelenti, hogy minden SOTE-s ilyen, de elég csak itt az oldalon körülnézni, szerintem lehet találni példákat ilyen magatartásra.

2014. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pedig én is az vagyok. Műszaki ismerőseim a kettesért sokkal többet szenvednek, mint mi az ötösért, és arányaiban ugyanannyit nyavalyognak. Igazából ez valamiféle megszokás meg pózolás, hogy mindenki sajnáljon minket, pedig csak irtózatos nagy fenék kell hozzá meg kitartás, hogy minden időben be legyen magolva... Sajna orvosin elég vaskos az a réteg, aki sírni nagyon tud, gondolkozni nem igazán.


A vidék-versus-Pest dolgot soha nem értettem, nekem van mindenhonnan ismerősöm, élőben ezt még soha nem hallottam, inkább felvételizőktől, akik tájékozatlanok. Ja, meg egy-két bukott szamártól, akinek nem maradt más, mint hogy elmondja, hogy a SOTE-ról kibukott, bezzeg vidéken el tudta volna végezni... lol :D

2014. júl. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is elgondolkodtam:) Szintén orvosis vagyok, ráadásul most végeztem az ötödik évet, szóval azt hiszem, a nehezén tényleg túl vagyok. És pontosan ugyanazt gondolom, mint te.

Nem könnyű, tényleg sokat kell tanulni, de azért nem érzem magam valami kivételes képességű csodagyereknek, mert el tudom végezni...

Egyébként szerintem azok szoktak leginkább nyavajogni, akik küzdenek az egyetemmel. Nekem olyan szempontból szerencsém van, hogy könnyen és gyorsan tanulok, egyetemen is jó jegyeim vannak. Megküzdöttem értük, de nem szakadtam meg. De vannak olyanok, akiknek nem megy ilyen könnyen. Hogy miért, annak több oka is lehet.. De tényleg előfordul olyan is, hogy valaki már 8. éve járja, de még mindig nem ért a végére. Szerintem ők szoktak leginkább sírni, ami valamilyen szinten érthető is, hiszen nekik tényleg baromi nehéz ezek szerint.


A főváros vs. vidék dolog meg a legtöbb szakon jellemző szerintem. Egyszerűen az egész ország tök Budapest központú. Valahogy az terjedt el, hogy csak az lehet a legjobb, ami Bp-n van...

Én is megkaptam anno, mikor mondtam valakinek, hogy Szegedre járok, hogy "nem baj, legalább orvosi". Hát néztem egy nagyot, nem akartam megmondani neki, hogy egyébként a SOTE is simán meglett volna a pontjaim alapján, de meg sem jelöltem, mert egyszerűen nem szeretnék oda járni, ennyi.


Itt az oldalon se egy olyan SOTÉ-sal találkoztam, aki azt hangoztatta, hogy vidéken mennyivel könnyebb minden..

Őszintén szólva, örülök, hogy ezek szerint nem csak ilyen emberekkel van tele a SOTE:)

2014. júl. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azért szoktam sírni, mert az orvosi jó fele semmi másról nem szól csak felesleges baromságok bemagolásáról, én pedig gyűlölök magolni.

SOTE vs. vidék. Nekem mondott már olyat a kedves SOTÉs kolléga, hogy "Ó ti csak Pécsre jártok?!"

2014. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsó: Azért annak ellenére, hogy akkor, mikor tanulod, feleslegesnek tűnik, jó része egyáltalán nem az.

Egyrészt ahhoz, hogy tényleg jó orvos legyél, ne csak egy szakbarbár, aki egy icipici szűk területen kívül semmi máshoz sem ért, muszáj a többi tárggyal is valamennyire képben lenni. Na meg ha sosem tanulnád meg, akkor azt sem tudnád később, hogy hol keresd.

2014. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

bocsi, hogy nem szólok érdemben hozzá a dologhoz, mert szerintem ezekre nem nagyon van normális válasz, az emberek ilyenek.

"vagy lenézni más egészségügyiseket, mondván "nekünk mennyivel többet kell tudni".

ezt pedig köszönöm! eüs vagyok a semmelweisen, és nyilván könnyebb, mint az orvosi, de már eléggé unom, hogy megkérdezik, hova járok, mondom, hogy semmelweis, és egyből: orvos? nem, dietetikus. jaaa, csak az?!

ez mégis milyen reakció? mintha ingyen hozzám vágnák a diplomát körülbelül.... na mindegy, csak ennyit akartam, hogy örülök, hogy valaki máshogy látja a dolgokat.... egyébként tényleg nem hiszem, hogy van jó válasz a kérdésedre... de a reakciókat olvasva örülök, hogy más is látja ezeket a dolgokat, nem csak én kívülállóként.

2014. júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 qwertyu ***** válasza:
Ennek örülök.:) Mármint hogy így gondoljátok. Igaz én állatorvosira jelentkeztem, de sokáig gondolkodtam, mert egyáltalán nem érzem magam csodagyereknek.:)
2014. júl. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Én se értem, sok orvostanhallgató mit képzel magáról, mikor tized annyit nem tanultok, mint egy mérnöki vagy jogi hallgató.... Az orvosi egyetem kb BTK szint... Te legalább tudod, hol a helyed.
2015. ápr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!