Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik lesznek a határidők a...

Mik lesznek a határidők a 2015-ös érettséginél és egyetemi felvételinél? Meg tudom úgy változtatni a nevem, hogy a gimnáziumban még a régi legyen, de az egyetemen már az új?

Figyelt kérdés

Családi okai vannak, és nem szeretném, hogy a gimiben ezen csámcsogjanak, de az egyetemre már az új nevemmel felvételiznék.

Anyukám vezetéknevét venném fel, hozzá egy új keresztnevet, és a mostani keresztnevemet második keresztnévnek.


2014. júl. 8. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:

2015-re ettől pontosabb határidők nincsenek még:

[link]

Azt hogy egyetemet már az új neveddel kezd semmi akadálya. Nyilván érettségi utáni nyáron akarod megváltoztatni a neved...ha új neved van azon a néven iratkozol be..semmi gond nem lesz hidd el nem más ez sem, mint aki egyetem alatt férjhez megy és felveszi a férje nevét vagy éppen elválik és ezért veszi vissza a lánykori nevét..mind mind név változás amit bejelent ez egyetemen. Egyetem már nem középiskola ezzel senki sem foglalkozik.

2014. júl. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Párhuzamosan megy a kettő, nem tudod megcsinálni.

A legegyszerűbb, ha érettségi után a nyári szünetben intézed, és az egyetemi beiratkozásnál mutatod be a névváltoztatási papírokat, akkor ott már az új neveden fogsz indítani. Esetleg jelezd a beiratkozás előtt a tanulmányi osztálynak, hogy ez lesz.

2014. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :)
2014. júl. 8. 08:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Első: ennél pontosabb határidő később sem lesz, az érettségi és a felvételi jelentkezés határideje is február 15., ezen nincs mit pontosítani.
2014. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!