Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Logisztikai ügyintéző vagy...

Logisztikai ügyintéző vagy banki szakügyintéző? Esetleg csak "sima"nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamilyen OKJ-s tanfolyamra beiratkozni, amivel 250-300 körüli bruttót keresnék.(persze nem rögtön)

Gazdasági matematikával nem vagyok jóban. Ha a logisztikát választom, és mellé a német nyelvet is tanulom, késöbb ezzel pl egy ausztriai munka is felmerülhet? Vagy menjek 6 hónapos banki ügyintézőire, de oda meg biztosan kell tapasztalat,hogy bankfiókban dolgozzak... Esetleg tanuljak egy olyan nyelvet, ami viszonylag nem hétköznapi ( spanyol,olasz)?


2014. júl. 11. 05:30
 1/8 anonim válasza:
72%

Ha a magyar helyzetet nezzuk, akkor egyikkel se fogsz valami jol larni, ha csak nincs valami ismerosod. Ugye a bankoknal most komoly megszoritasok lesznek a devizahiteles mizeria vegett, tobb bankfiokban volt, es varhato leepites.

A logisztikai meg mar evek ota telitett piac, itt is a tapasztalat ami szamit.

Akar hogyan is nezzuk, egyikkel sem varhato az altalad kituzott kereset elerese. Illetve hogy ezzel mennyi eselyed van kulfoldon, necces. A nyelvtanulas viszont jootlet, sok helyen elonynek szamit, ha latjak hogy van rola papirod.

Ha a ketto kozul kelle valasztani, en a bankira szavaznak, mire vegeznel akar szerencsed is lehet, bar kerdes mennyi eselyed lenne a munkaero piacon, a tapasztalattal rendelkezokkel szemben.

De ez csak az en gondolat menetem.

2014. júl. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sün!! ***** válasza:

Kedves kérdező. A fent említett egyik képesítéssel sem fogsz br. 250-300 körül keresni. Az utóbbival ahogy az első mondja, nem fogsz tudni elhelyezkedni, már egy sima ügyintéző poszton is diplomások ülnek annyi van belőlük.

Logisztikában dolgozom most éppen átmenetileg, csak én már két diploma után vagyok két idegen nyelvvel és most keresek szakirányos állást. Ide aztán nem kellett semmi logisztikai végzettség, tehát megfelelő tudással és nyelvtudással van itt mindenki. Futárból viszont van fluktuiáció rendesen. Most érettségiztél és nem tudod mihez kezdjél? Szerintem inkább tanulj egy szakmát ha nem akarsz továbbtanulni , 2-3 év alatt még akár egy kis gyakorlatot is szerezhetsz, közben tanulod a nyelvet és ha szeretnél azzal kimehetsz. Mellé egy jogsi, később akár futár is lehetsz kint is. Viszont érettségivel és okj-vel meg egy kicsi nyelvtudással Ausztriában vagy Németországban max. mosogatás vagy takarítás várna rád. Esetleg pincér felszolgáló, bár ehhez nem árt egy kis gyakorlat és jobb nyelvtudás. Remélem egy kicsit segítettem.

2014. júl. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudod ki keres bankban 300 ezret?

Hát nem az ügyintéző. De már abból is annyi van, mint égen a csillag előnyt élveznek a közgazdász diplomások + akiknek van mérlegképes könyvelői papírjuk is.

Aki jól keres az feljebb áll a ranglétrán, nem ügyfelezik, hanem a háttérmunkában vesz rész jobban.

Ismerősöm pénzügyi matematikusi diplomával tudott elhelyezkedni nagyon jó fizetésért, de az elég nehéz szak. Rokonom dolgozik bankban, mondta, hogy jönnek gyakorlatra ezek a tanfolyamosok, de kb semmit se tudnak, komolyabb munkát meg nem nagyon mernek rájuk bízni, így inkább csak papírokat nézegetnek, esetleg selejteznek, kitöltenek ezt-azt.


A logisztika jó dolog, jól is lehet vele keresni, meg ha beszélsz nyelvet is mellé az még jobb, mert ez egy elég nemzetközi ágazat. Szóval ezzel sokkal jobban járnál, mint egy 6 hónapos tanfolyammal.

2014. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhárom választ.

Nem pályakezdő vagyok, 26 éves elmúltam, és van egy 2 éves kisfiam. Most kezdtem újra dolgozni, és most jutottam el arra a szintre hogy benött a fejem lágya és tanulni szeretnék. Valamit, amellyel ne adj Isten úgy hozná a sors akkor egyedül is el tudjam tartani a fiamat...

NYelvtanulás nem áll távol tőlem, de inkább angolos beállítottságú vagyok,mint német. Viszont talán késöbb ha a külföldi munkavállalásra gondolok, talán több lehetőségem lenne nyugati részen..

2014. júl. 11. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Sün válaszával maximálisan egyetértek. Németországban vagyok, 1 gazdasági (Budapesten végzett) diploma és egy fél éves logisztikai képzés után (meg kb.100 önéletrajz szétküldése után) most találtam melót hotelben mint szobalány....:SSSSSSSS Angolul és németül beszélek, angolul felsőfokon, németül kommunikációképesen.A logisztikai képzést már Németországban végeztem, és tessék..A probléma az hogy nem itt diplomáztam és nincs elég szakmai gyakorlatom. Mivel a német párommal együtt élek itt, így annyira nem mozgolódhatok másfelé. Elhatároztam hogy fősulit kezdek itt jövőre Gesundheitsmanagement szakon.
2014. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok: én meg olyanokat tudok, akik idősgondozóként 2 hét alatt Ausztriában sz.rrá keresik magukat, 2 hétig meg otthon vannak. Jó, aláírom, ez sem egy egyszerű meló, a nénikre-bácsikra főzni kell, mosni kell, gyógyszerezni, kommunikálni velük, egész éjszaka figyelni rájuk, ott lakni velük! De ha arra gondolok hogy utána hazamehetek és 2 hétig pihenhetek otthon a családommal meg költhetem az eurót..hát azért korántsem rossz. Viszont OKJ-t felejtsd el ebből is. Minimum felsőoktatási szakképzés vagy diploma bármilyen egészségügyi területen. A nevelői is nagyon nagyon jól megy itt Németországban is.
2014. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Ezt is néztem,az idősgondozást. De sehol nem találtam olyat,hogy 2 hét kint, 2 hét itthon... Még olyat sem,hogy 3 hét kint, 1 itthon...
2014. júl. 19. 12:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Márpedig a fodrászom anyukája így dolgozik Ausztriában. Kéthetente váltják egymást a másik gondozóval.
2014. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!